GPW: Allegro ma szansę znaleźć się w WIG20 już 3. dnia po debiucie

Omawiane walory: ,

Allegro ma szansę znaleźć się w indeksie WIG20 już trzeciego dnia sesyjnego po debiucie, o ile spełni odpowiednie warunki, poinformowała członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Izabela Olszewska.

Allegro,ipo,debiut,giełda,wig,

Francois Nuyts, prezes Allegro. Fot. spółka/fb

– Decyzja o korekcie nadzwyczajnej podejmowana jest przez administratora (GPW Benchmark) po weryfikacji spełnienia warunków. Do publicznej wiadomości podawana ona jest w komunikacie na 2 dni przed przeprowadzeniem korekty. W przypadku Allegro istnieje potencjalnie możliwość, aby spółka weszła do WIG20 w ramach tzw. fast-track. Oznacza to, że Allegro może znaleźć się w indeksie WIG20 trzeciego dnia sesyjnego po debiucie – powiedziała Olszewska podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Olszewska podkreśliła, że warunkiem przeprowadzenia korekty nadzwyczajnej portfela indeksu WIG20 i włączenia do jego składu akcji nowo wprowadzanej do obrotu spółki jest osiągnięcie przez jej akcje w wolnym obrocie w dniu pierwszego notowania poziomu co najmniej 5 proc. wartości portfela indeksu w tym dniu. Przewidywany termin debiutu Allegro na GPW to 12 października 2020 r.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

Zdaniem Olszewskiej, planowane przez spółki debiuty na GPW w tym roku pozytywnie będą także wpływać na jej wyniki.

– Biorąc pod uwagę nadchodzące IPO, wzrost zainteresowania inwestorów indywidualnych rynkiem kapitałowym oraz konsekwentnie wdrażanie inicjatyw strategicznych, spodziewamy się że wyniki grupy powinny być dobre, o ile nie pojawią się jakieś nieoczekiwane, niezależne od nas zmiany w otoczeniu zewnętrznym – powiedziała Olszewska.

Dodała, że według danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW), od początku roku do końca sierpnia inwestorzy otworzyli ponad 90 tysięcy rachunków maklerskich.

– Liczymy, że nadchodzące IPO, na czele z Allegro, umocnią ten pozytywny trend. W odpowiedzi na oczekiwania inwestorów, wprowadzamy nowe kontrakty terminowe, produkty strukturyzowane oraz ETF-y. W lipcu rozszerzyliśmy program wsparcia pokrycia analitycznego do 51 spółek. Liczymy, że efektem naszych działań będzie podtrzymanie zainteresowania giełdą wśród inwestorów indywidualnych – powiedziała Olszewska.

Dziś rano Allegro.eu podało, że cena emisyjna akcji w pierwszej ofercie publicznej (IPO) została ustalona na 43 zł za akcję. Wynikająca z ceny ofertowej kapitalizacja rynkowa spółki wyniesie 44 mld zł. Całkowita wartość oferty wyniesie 10,6 mld zł w przypadku pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału lub 9,2 mld zł bez uwzględnienia opcji dodatkowego przydziału.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT allegro, gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Potężna wyprzedaż na GPW. CD Projekt i Allegro w odwrocie, a PKO BP na poziomach z 2009 r.

  W środę na GPW polała się krew, a wiele popularnych wśród inwestorów spółek zakończyło sesję na dwucyfrowych minusach. Indeks WIG20 zanotował dziś największy sesyjny spadek od kwietnia br., czyli okresu paniki wywołanej pandemią.

 • Twardy lockdown straszy na giełdach, mocna przecena CD Projektu i CCC

  Fala silnej wyprzedaży akcji przelewa się przez europejskie giełdy. Inwestorzy sprzedają akcje w obawie przed powtórką z wiosny, gdy masowe lockdowny wepchnęły gospodarkę w głęboką recesję. W Warszawie swoje spore pięć groszy do przeceny dokłada CD Projekt.

 • CD Projekt i Allegro windują WIG20, w tle wyniki kwartalne banków

  Rekordowo drogie akcje ALLEGRO i zawracający ze wsparcia CD Projekt ciągną w górę indeks WIG20. Rynek żyje dziś wynikami kwartalnymi banków, nowym rekordem zakażeń koronawirusem w Polsce i taniejącymi akcjami małych spółek. To nie wróży sukcesu.

 • GPW Benchmark wprowadza indeks dochodowy WIGtechTR

  1 grudnia 2020 roku GPW Benchmark, spółka z Grupy Kapitałowej GPW, wprowadzi nowy indeks WIGtechTR. Zgodnie z założeniami i analogicznie do indeksu WIGtech będzie on obejmował spółki znajdujące się w indeksie WIG, które uzyskują przychody z takich obszarów jak: medycyna, biotechnologia, programowanie, gry, internet czy telekomunikacja.

 • Statystyki covidowe psują nastroje na rynkach, w grze Allegro i Mercator Indeks WIG20 próbuje odrabiać poranne straty. Największym zagrożeniem dla niego jest niemiecki DAX i statystyki covidowe. Do kupna akcji zachęca natomiast bliskość dołka, dobre zachowanie ALLEGRO i... wyniki Tesli. Na szerokim rynku karty rozdaje Mercator. Wizja skupu akcji to górnego limitu 1.000 zł okazała się kusząca.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR