GPW na wniosek KNF zawiesiła obrót akcjami Krezusa

Omawiane walory:

W poniedziałek o 15:29 giełda na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót akcjami spółki Krezus. To pierwsza reakcja urzędu w sprawie zatajenia informacji o sprzedaży 20 proc. akcji spółki przez głównego akcjonariusza.

– W dniu 6 sierpnia 2018 r., z powodu okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami Krezus SA (Spółka) z naruszeniem interesów inwestorów, z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia obrotu akcjami Spółki. – poinformował Urząd Komisjo Nadzoru Finansowego.

Dwa dni temu Krezus poinformował o sprzedaży 20 proc. akcji przez Taleja Sp. z o.o. i zmniejszeniu zaangażowania z 51,19 proc. ogólnej liczby głosów na WZ do 30,98 proc. Wszystkie transakcje miały miejsce między 23 kwietnia a 13 czerwca, ale rynek dowiedział się o nich dopiero na początku sierpnia. Z ustaleń KNF wynika, że osób zamieszanych w proceder było więcej.

– W ramach podjętych działań nadzorczych KNF ustaliła, że poza Taleja Sp. z o.o. jeszcze inni inwestorzy (osoba pełniąca obowiązki zarządcze oraz osoba blisko związana) byli zobowiązani, na podstawie art. 19 ust. 1 Rozporządzenia MAR, do poinformowania o istotnych transakcjach zawartych na akcjach spółki. – podano w komunikacie KNF.

Natalia Siałkowska – prezes Taleja Sp. z o.o., członek rady nadzorczej Krezusa – tłumaczy całą sytuację „błędną interpretacją przepisów”. >> Więcej o sprawie przeczytasz tutaj: Afera w Krezusie. Akcjonariusz urządził sobie wielką wyprzedaż akcji i „zapomniał” o tym poinformować rynek

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT krezus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR