8 najciekawszych raportów finansowych, które zobaczymy jeszcze w sierpniu

Końcówka sierpnia zapowiada sie wyjątkowo gorąco na warszawskiej giełdzie. Jeszcze w tym tygodniu sprawozdania finansowe za II kwartał i całe pierwsze półrocze opublikuje blisko 60 spółek. Karty odkryją m.in. CD Projekt, PZU, Cyfrowy Polsat i GetBack.

raporty, finansowe, wyniki, cdprojekt, pzu, getback

Na ostatnie dni sierpnia przypada pierwsza duża fala publikacji wyników półrocznych. W sumie w najbliższych dniach na rynek trafi blisko 60 raportów. Kolejna tym razem kulminacyjna fala spodziewana jest dopiero za miesiąc. Na 30 września, czyli ostatni dopuszczalny prawem termin, publikację wyników półrocznych zaplanowało blisko 80 spółek.

W czwartek wynikami podzieli się łącznie 19 emitentów, z czego trzech to giełdowi giganci z WIG20. Jeszcze przed sesją sprawozdania finansowe opublikują PZU i Cyfrowy Polsat. Dla państwowego ubezpieczyciela będzie to ważny moment, bo w środę jego notowania spadły o blisko 3 proc. i obecnie akcje są najtańsze od listopada ubiegłego roku. Wydźwięk wyników będzie miał niebagatelne znacznie dla dalszych losów kursu PZU. W dużo bardziej komfortowej sytuacji są akcjonariusze Cyfrowego Polsatu. Kurs akcji spółki Zygmunta Solorza w czerwcu i lipcu śrubował nowe rekordy na GPW. Sentyment do akcji ostudziła dopiero informacja o tym, że wyniki za II kwartał będą pomniejszone o zdarzenie jednorazowe. Spółka uwzględni w najbliższym sprawozdaniu odpis na kwotę 70 mln zł.

W czwartek po sesji (dokładnie o godzinie 18:00) raport za I półrocze przedstawi CD Projekt. Akcjonariusze będą mieć więc czas na analizę sprawozdania oraz przygotowanie się na „cyberpiątek”. W piątek o 10:00 rozpocznie się konferencja wynikowa, o 14:00 ruszy czat inwestorski w StockWatch.pl, a na godzinę 20:00 zaplanowano transmisję gameplaya Cyberpunka 2077 i wywiad z deweloperami.

Jutro poznamy też wyniki CI Games. Przypomnijmy, że producent serii gier Sniper jeszcze w lipcu odwołał prognozy przepływów finansowych za okres II i III kw. 2019 r. Decyzja ta – choć co do zasady negatywna – nie była żadną niespodzianką, z uwagi na wcześniej sygnalizowane problemy przy produkcji Lords of the Fallen 2 i zmianę strategii firmy. Wyniki CI Games za II kwartał będą miały jednak drugorzędne znaczenie. Obecnie języczkiem u wagi jest premiera gry Sniper Ghost Warrior Contracts, którą zaplanowano na 22 listopada br.

Aktualny terminarz raportów finansowych spółek notowanych na GPW >>> KLIKNIJ

Czwartkową listę ciekawych publikacji zamyka Altus TFI, czyli jedna z firm, której nazwa często przewija się w kontekście afery GetBack. Giełdowy fundusz próbuje stanąć na nogi po gigantycznym exodusie klientów (na czele z najbardziej prestiżowym Norges Bank Investment Management) oraz spadku wartości aktywów pod zarządzaniem. Po GetBack-owym huraganie do aresztu trafił też zarząd spółki.

W piątek wynikami podzielą się 34 spółki, a wśród nich Apator, Bogdanka, Comarch i British Automotive Holding. Ostatnia z nich ma wiele do udowodnienia. W zasadzie od momentu głośnego spin-offu i rozdziału części motoryzacyjnej oraz deweloperskiej, BAH regularnie zawodzi akcjonariuszy, prezentując słabsze wyniki rok do roku. Sprzedaż mimo iż systematycznie rośnie, to zyski maleją.

Ostatnia porcja wyników pojawi się w sobotę. Na dzień wolny od handlu publikację zaplanowało 6 spółek, w tym m.in. Krezus i GetBack, czyli spółki, o których głównie mówi się głównie w kontekście afer. Co więcej, notowania obu firm są od dawna zawieszone. Handel akcjami Krezusa wstrzymano jeszcze w grudniu 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego wciąż czeka na informację na temat tego, w jakim zakresie i w jaki sposób prowadzona jest obecnie działalność gospodarcza spółki i jakie są możliwości kontynuacji tej działalności. W sobotę Krezus opublikuje raport za I kwartał 2019 roku.

Zaległości będzie nadrabiał też GetBack. 30 sierpnia windykator przedstawi jednostkowy oraz skonsolidowany raport za 2018 rok oraz skonsolidowany raport za I kwartał br. Notowania wrocławskiej firmy wstrzymano w kwietniu ub.r., gdy wyszło na jaw, że spółka mija się z prawdą w komunikatach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ALTUSTFI, BAHOLDING, CDPROJEKT, CIgames, CYFRPLSAT, getback, krezus, PZU)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR