GPW zawiesza obrót akcjami Solar Company 15-25 października

Omawiane walory:

Zarząd giełdy zawiesił obrót akcjami Solar Company w dniach 15-25 października w związku ze zmianą ich wartości nominalnej.

solar,akcje,giełda,handel

GPW zawiesza obrót akcjami Solar Company

W czerwca br. zwyczajne walne zgromadzenie Solar Company zdecydowało o scaleniu akcji spółki, w ten sposób, że ustaliło dla wszystkich serii akcji spółki nową wartość nominalną każdej z akcji w wysokości 10 zł w miejsce dotychczasowego 1 zł oraz zmniejszyło proporcjonalnie ogólną liczbę akcji Spółki wszystkich serii z liczby 30 mln do 3 mln, przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego. Akcjonariusze upoważnili zarząd do podjęcia czynności zmierzających do scalenia akcji w ten sposób, że 10 akcji o dotychczasowym nominale 1 zł każda zostanie wymienionych na 1 akcję o wartości nominalnej 10 zł.

Zgodnie z przedstawionym pod koniec września harmonogramem scalenia akcji spółki, zawieszenie obrotu na GPW zaplanowano na 15-25 października br., zaś na 28 października – wznowienie obrotu po scaleniu.

Solar Company jest właścicielem marki odzieżowej Solar, skierowanej do kobiet. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT solar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SOLAR – analiza techniczna na życzenie
 • Chiny chcą przeczekać Trumpa, w grze Alior Bank i Solar

  Obawy o wynik rozmów handlowych na linii USA-Chiny zmroziły nastroje na rynkach akcji. W tym również w Warszawie, gdzie większość indeksów jest na minusach. Dziś kapitał spekulacyjny uaktywnił się na kilku małych spółkach.

 • Ważą się losy Brexitu. Na GPW Lotos bije nowe rekordy

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest zaplanowane na godzinę 20:00 czasu polskiego głosowanie umowy ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że wynegocjowana przez premier May umowa ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie odrzucona. A to rodzi nowe znaki zapytania i dużo niepewności. Konsekwencją odrzucenia umowy może być tzw. twardy brexit, ale też i jego brak.

 • Solar Company z dwucyfrowym spadkiem przychodów w czerwcu

  SOLAR Company osiągnęło skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży w wysokości 9,4 mln zł w czerwcu br. Wynik jest o blisko 17 proc. gorszy niż przed rokiem, gdy przychody wyniosły 11,3 mln zł.

 • Giełdowe spółki handlowe stracą na nowym podatku ok. 600 mln zł

  Resort finansów przedstawił szczegóły projektu ustawy, która pozwoli sięgnąć do kieszeni sporej grupy spółek handlowych notowanych na GPW. Wyliczenia StockWatch.pl wskazują, że nowa danina zabierze niektórym spółkom nawet ponad połowę rocznych zysków. We wtorek za realizację obietnic polityków słono płacą akcjonariusze Almy, Oponeo.pl, Baltony, Gino Rossi oraz Empiku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR