Gra Kursk zadebiutowała na Steamie

Omawiane walory:

Po godzinie od premiery najnowsza produkcja katowickiego studia zajmowała 30-tą pozycję na liście światowych bestsellerów na platformie Steam. 

Fot. materiały prasowe Jujubee

Gra bazuje na słynnej historii zatonięcia na Morzu Barentsa rosyjskiego okrętu podwodnego K-141 Kursk. Produkcja jest pierwszoosobową grą przygodową, klimatem nawiązującą do thrillerów szpiegowskich i horroru. Gracze wcielają się w szpiega, który trafia na pokład rosyjskiego okrętu nuklearnego, a jego zadaniem jest zdobycie tajnych informacji dotyczących rewolucyjnych torped superkawitacyjnych Szkwał. Podczas realizowania swojej misji rozgrywają się dramatyczne wydarzenia, które w 2000 r. wstrząsnęły światem. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Jujubee

– Wierzymy, że nadszedł czas, aby opowiadać prawdziwe historie. W czasach, w których rywalizujemy o wolny czas konsumentów z całym przemysłem rozrywkowym, w tym z filmami i serialami telewizyjnymi, i kiedy ludzie mają mniejszą szansę na czytanie książek. To prawda, że gry stają się coraz bardziej złożone, oferując niesamowite wrażenia audiowizualne i pozwalając nam zagubić się w wirtualnym świecie, ale rzadko pomagają nam się rozwijać. Dlatego chcemy wyjść poza zamknięty świat gier wideo dla graczy, aby poszerzyli swoją wiedzę na temat historii lub świata rzeczywistego. Jesteśmy przekonani, że Kursk będzie bardzo atrakcyjnym tytułem dla każdego, kto szuka ambitnej i dojrzałej gry” – powiedział Michał Stępień, prezes Jujubee.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Kursk trafił na rynek w 10 językach: angielskim, polskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, japońskim, chińskim, koreańskim i francuskim. Twórcy już zapowiedzieli, że gra otrzyma dwa dodatki. Pierwszy samodzielny dodatek o tytule „Kengir” przedstawi powstanie w gułagu obok tytułowej wioski, a gracz wcieli się w jednego z więźniów. Drugi dodatek ma wprowadzić obsługę urządzeń VR najnowszej generacji, oferujących rozdzielczość 4K i wyższą. Na konsolach PlayStation 4 i Xbox ONE gra ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Co ciekawe, twórcy przesunęli datę premiery, by zsynchronizować ją z debiutem filmu o tym samym tytule, w reżyserii Thomasa Vinterberga, z laureatem Oscara Colinem Firthem. Film jest ekranizacją powieści Roberta Moore’a „A Time to Die: The Untold Story of the Kursk Tragedy”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Jujubee, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR