Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii

Omawiane walory: ,

Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream Norway - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

pgnig, lotos, norwegia, ropa,

Fot. PGNiG Upstream Norway

Zgodnie z podziałem zaproponowanym przez ministerstwo, Lotos Exploration and Production Norge może otrzymać udział w 3 koncesjach:

 • 20 proc. udziału w koncesji PL 1091 w bloku 15/5,6,8 (operatorem koncesji ma być Lundin Energy),
 • 50 proc. udziału w koncesji PL 1098 w bloku 25/2,5 (operatorem koncesji ma być Sval Energi),
 • 30 proc. udziału w koncesji PL 1099 w blokach 25/3, 26/1, 30/12, 31/10 (operatorem koncesji ma być Aker BP).

Z kolei PGNiG Upstream Norway otrzymało ofertę objęcia udziałów w 4 koncesjach:

 • 22,2 proc. udziału w koncesji PL 146 B w bloku 2/4 (operatorem koncesji ma być Aker BP),
 • 22 proc. udziału w koncesji PL 1088 w blokach 1/3,6, 2/1,4 (operatorem koncesji ma być Aker BP),
 • 30 proc. udziału w koncesji PL 1123 w bloku 6507/4,5 (operatorem koncesji ma być ConocoPhillips),
 • 11,9175 proc. udziału w koncesji PL 1124 w bloku 6507/1,2,5 (operatorem koncesji ma być Aker BP).

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Lotos, PGNiG)

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.
 • KGHM, PGNiG i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  KGHM drożejący wraz z cenami miedzi, PGNIG rosnący po wynikach i odreagowujące spadki akcje Dino Polska windują w czwartek indeks WIG20. Na szerokim rynku wyróżnia się Echo, Ursus i Braster.

 • PGNiG miało wstępnie 1,3 mld zł zysku netto w IV kwartale 2020 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo miało 1,3 mld zł skonsolidowanego zysku netto w IV kwartale 2020 r. wobec 0,03 mld zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 2,32 mld zł wobec 1,58 mld zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

 • PGE podtrzymuje zainteresowanie aktywami CEZ po rezygnacji PGNiG z transakcji

  Po odstąpieniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa od udziału w transakcji nabycia polskich aktywów Grupy ČEZ, Polska Grupa Energetyczna podtrzymała zainteresowanie nabyciem wybranych polskich aktywów wytwórczych Grupy ČEZ i przeanalizuje możliwość dalszego uczestnictwa w procesie sprzedaży.

 • GPW broni się przed spadkami, w grze CD Projekt i CCC Wtorkowa sesja rozpoczęła się od trzęsienia ziemi na CD Projekcie i spadku WIG20 o blisko 0,9 proc. Jednak w miarę upływu czasu skala przeceny topnieje, dzięki czemu indeks największych polskich spółek jeszcze przed południem wyszedł na plus.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR