Haitong Bank podwyższył cenę docelową akcji Ten Square Games do 644 zł

Omawiane walory:

Konrad Księżopolski, szef Działu Analiz w Haitong Bank, w raporcie z 16 czerwca podtrzymał rekomendację kupuj dla Ten Square Games, podwyższając cenę docelową do 644 zł z 505 zł.

ten, square, games, rekomendacja, haitong, bank

Haitong Bank podwyższył cenę docelową dla Ten Square Games do 644 zł

Nowa cena docelowa jest efektem podwyższenia prognoz zysku netto na lata 2020/21 o 20/27 proc., za sprawą wyższej niż oczekiwano monetyzacji gry Fishing Clash. Analityk oczekuje w II połowie br. średniomiesięcznych przychodów na poziomie 58 mln zł wobec 36 mln zł wcześniej. Ekspert uważa, że choć znaczący wzrost kosztów UA (user acquisition) w okresie kwiecień-maj br. zaszkodził rentowności spółki w II kw. 2020 r., to zaowocuje on późniejszym wzrostem marż. Haitong Bank docenia, że Ten Square Games wykorzystał szansę znaczącego spadku kosztów user acquisition w czasie pandemii koronawirusa i pozwolił zwiększyć wskaźnik MAU (miesięczna liczba aktywnych użytkowników) dla Fishing Clash do 2,9 mln w I kw. 2020 r. wobec 1,9 mln. w IV kw. 2019 r. Powinno to pozwolić na wyższą monetyzację w II poł. 2020 r. Wśród czynników krótkoterminowych dla spółki Księżopolski wyróżnia:

  • dalszą poprawę monetyzacji gry Fishing Clash, która do tej pory zdaje się mieć miejsce notując od początku miesiąca kolejne rekordy dochodowości;
  • certyfikacja Fishing Clash w Chinach, która jest raczej kwestią tygodni niż miesięcy;
  • udany debiut gier SoliTales, Flip This House i Hunting na arenie międzynarodowej, planowany na jesień 2020 r.

Według zaktualizowanych danych spółka jest wyceniana na lata 2020/2021 ze wskaźnikiem P/E na poziomie 17,4x/14,8x, co daje odpowiednio 32/33 proc. dyskonto do światowej konkurencji.

>> Moby Dick – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po I kw. 2020 r.

Wyniki za I kw. 2020 r. pokazują, że Ten Square Games wyraźnie zwiększył wydatki na marketing (UA). W okresie styczeń-luty 2020 r. wydatki marketingowe wynosiły ok. 5,5 mln zł miesięcznie (19-23 proc. przychodów). W marcu 2020 r. wzrosły do 7,2 miliona zł (23 proc. przychodów), natomiast w kwietniu podskoczyły do 19,2 mln zł (44 proc. przychodów). Co więcej, spółka poinformowała, że w I poł. maja 2020 r. koszty marketingowe już sięgnęły 20 mln zł i można się spodziewać, że w całym miesiącu wyniosą około 32 mln zł (64 proc. przychodów).

– Spółka tłumaczy, że pandemia wytworzyła unikalną i bezprecedensową sytuację. Po pierwsze wydatki na reklamę internetową gwałtownie spadły, dzięki czemu marketing był znacząco tańszy niż jeszcze miesiąc czy 2 miesiące temu. Po drugie, globalny lockdown i pozostanie w domu znacząco zwiększyły popyt na gry, szczególnie w segmencie mobilnych gier free-to-play. Ten Square Games postanowiło wykorzystać tę sytuację i znacząco zwiększyć inwestycje w UA (user acquisition) – tłumaczy Konrad Księżopolski.

Podczas telekonferencji dotyczącej wyników za I kw. 2020 r. spółka poinformowała, że gdy ceny reklam wrócą do wyższych poziomów, rynek powinien spodziewać się znacząco niższych wydatków na marketing w kolejnych miesiącach. Choć spółka twierdzi, że według jej modeli statystycznych UA jest rentowne, to uwzględniają one nową bazę użytkowników i trudno jest przewidzieć, w jaki sposób uda się ją zmonetyzować w kolejnych kwartałach, szczególnie biorąc pod uwagę, że pandemia rozszerzyła globalną bazę graczy, w tym również tych okazjonalnych, którzy mogą przestać grać, gdy lockdown się skończy. Haitong Bank docenia pro-aktywną postawę spółki, która stara się wykorzystać wszelkie nadarzające się okazje.

– Patrząc historycznie Ten Square Games ma bardzo dobre dokonania jeżeli chodzi o monetyzowanie wzrostu kosztów UA. W marcu 2019 r. spółka wydała ok. 8 mln zł na UA wobec 2-4 mln w poprzednich miesiącach. Negatywnie odbiło się to na rentowności Fishing Clash w marcu 2019 r., ale pozwoliło jednocześnie zwiększyć przychody do ok. 15 mln zł (wobec 10-11 mln zł wcześniej). Później rentowność znacząco wzrosła, gdy Ten Square Games zredukował wydatki na marketing do około 4-6 mln zł, podczas gdy przychody nadal rosły z 15 mln zł do ponad 20 mln zł – argumentuje Księżopolski.

Analityk uważa, że ten sam schemat może mieć miejsce obecnie i oczekują znaczącego zmniejszenia wydatków na UA w II poł. 2020 r. do ok. 14-15 mln zł przy przychodach na poziomie 55-60 mln zł, co pozwala oszacować marżę M1 (przychody – prowizje – UA) na poziomie 27-29 mln zł w II poł. 2020 r. wobec 10-15 mln zł w okresie październik 2019 r. – kwiecień 2020 r.

Wygaszanie lockdownu nie szkodzi jak na razie popularności Fishing Clash. Jak na razie nie wpływa to na tempo monetyzacji Fishing Clash, które stale rośnie, wspierane przez intensywną akcję marketingową. Po rekordowym wyniku w maju 2020 r. (80 miejsce w Google USA, 84 na iPadach w USA i 90 na iPhone w USA) dotychczasowe wyniki z czerwca 2020 r. pokazują dalszą poprawę (74 miejsce w Google, 81 na iPadach w USA i 84 na iPhone USA).

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

Rekomendacja dla Ten Square Games powstała 17 czerwca 2020 r. Autorem rekomendacji jest Konrad Księżopolski, szef Działu Analiz Haitong Banku. Wymagany przepisami prawa disclaimer do rekomendacji jest do pobrania TUTAJ.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR