StockWatch.pl

Idea Bank uruchamia usługę szybkiego fakturowania

Omawiane walory:

Idea Bank wprowadził Chmurę Faktur do swojego systemu bankowości internetowej Idea Cloud. To darmowe, otwarte dla klientów firmowych i bezpieczne rozwiązanie, które znacząco ułatwia i porządkuje wymianę dokumentów finansowych. Dzięki niemu użytkownik może za pomocą zaledwie kilku kliknięć wystawić i wysłać faktury do kontrahentów, przechować je w jednym miejscu, wygenerować Jednolity Plik Kontrolny i w mgnieniu oka wysłać wszystkie dokumenty do rozliczenia do biura rachunkowego.

Fot. twitter/Idea Bank

Klienci firmowi Idea Banku mogą już korzystać z nowej całkowicie bezpłatnej usługi Chmura Faktur TaxCare dołączonej do systemu bankowości internetowej Idea Cloud. Jej wdrożenie jest realizacją przyjętej wcześniej strategii banku, zakładającej wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb klientów.

Chmura Faktur pozwala na wystawianie nielimitowanej liczby dokumentów sprzedażowych, elektroniczną wymianę faktur pomiędzy firmami, przechowywanie w chmurze faktur przychodowych i kosztowych, generowanie JPK_VAT oraz JPK_FA. Dzięki integracji z systemem bankowym Idea Cloud klient zyskuje możliwość wykonania przelewu bezpośrednio z poziomu faktury kosztowej i generowania automatycznych rozrachunków, czyli oznaczania statusów płatności faktur przychodowych i sprzedażowych na podstawie historii operacji (przelewów przychodzących). W systemie dostępny jest także podgląd cashflow, dzięki któremu można na bieżąco analizować przepływ płatności.

Platforma Chmura Faktur jest bezpieczna, gdyż nie tylko spełnia standardy informatyczne bankowego systemu transakcyjnego, ale dodatkowo tworzy mechanizm,w którym dokumenty przekazywane są kontrahentom w formie linków chronionych hasłem a nie załączników. Jest również zintegrowana z systemami administracji publicznej (REGON, rejestr VAT), co sprowadza sam proces wystawiania faktur do kilku kliknięć, w znaczący sposób zwiększając przy tym bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej.

Z poziomu Idea Cloud klienci mogli już wcześniej korzystać z systemu Księgowego TaxCare obejmującego profesjonalne usługi księgowe za miesięczny abonament. Teraz dzięki synchronizacji Idea Cloud z bezpłatną Chmurą Faktur, po zalogowaniu do jednego systemu bankowości online, klienci zyskują dostęp konta bankowego, darmowej wystawiarki faktur i podglądu dokumentów księgowych. Integracja bankowości z systemem księgowym pozwala na zarządzanie finansami i rozliczeniami firmy za pomocą jednego logowania.

Chmura Faktur to zdecydowana oszczędność czasu. Wystawienie faktury zajmuje zaledwie kilka sekund, gdyż system rozpoznaje, czy kontrahent jest płatnikiem VAT. Potem szybko i bezpiecznie można przesłać fakturę do klientów i partnerów biznesowych, bez niepotrzebnego generowania dokumentów w formie papierowej.

Wprowadzenie Chmury Faktur do systemu bankowości Idea Cloud to odpowiedź banku na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, które oczekują rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu. W jednym miejscu przedsiębiorca ma teraz konto firmowe, szybkie fakturowanie z Chmurą Faktur i możliwość skorzystania z profesjonalnej księgowości. Dzięki temu może prowadzić swój biznes sprawniej i bardziej efektywnie – mówi Tomasz Górski, członek zarządu Idea Bank. – Oferując tę dodatkową funkcjonalność bank wpisuje się także w trendy zmierzające do ograniczenia obrotu dokumentami papierowymi – dodaje.

Według badań przeprowadzonych przez Grupę Idea Bank w zeszłym roku, aż 72 proc. przedsiębiorców archiwizowało faktury w wersji papierowej w biurze księgowym, a dodatkowo 26 proc. deklarowało, że w ten sposób dokumenty są przechowywane w siedzibie firmy. Tymczasem ok. 30 proc. faktur wystawianych była online, a co czwarta była przekazywana kontrahentowi drogą elektroniczną.

Aby skorzystać z Chmury Faktur, należy wejść do systemu bankowości internetowej Idea Cloud, podać swój adres e-mail, a następnie aktywować usługę za pomocą otrzymanego kodu. Więcej informacji na stronie https://www.ideabank.pl/chmura-faktur

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ogromna zmienność cen ropy

  Po kilku dniach relatywnej siły polskiego parkietu, dziś nadszedł dzień, w którym warszawskie blue chipy złapały wyraźną zadyszkę. WIG20 rozpoczął dzień podobnie jak pozostałe indeksy europejskie (na niewielkich minusach), jednak w kolejnych godzinach sesji sytuacja zaczęła stopniowo się pogarszać. Polski indeks blue chipów zakończył ostatecznie dzień ze zniżką o 1,1 proc. Kolor czerwony pojawił się również w drugiej i trzeciej linii spółek – mWIG40 stracił 0,6 proc., a sWIG80 0,2 proc.

 • Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego

  Ostrożność inwestorów po weekendowych atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej oraz wczorajsza realizacja zysków na Wall Street przekłada się na spadki na giełdzie w Warszawie. I jedynie wizja pojawienia się inwestora w Idea Banku ciągnie w górę banki Leszka Czarneckiego.

 • Idea Bank potrzebuje dokapitalizowania w wysokości ok. 500 mln zł

  Idea Bank ocenia, że kwota dokapitalizowania, która pozwoliłaby na osiągnięcie wymaganych prawem wskaźników kapitałowych wynosi ok. 500 mln zł, poinformował prezes Jerzy Pruski.

 • Idea Bank pokazał zysk. Kurs akcji rośnie w dwucyfrowym tempie

  W II kwartale Idea Bank zanotował pierwszy od dawna zysk na poziomie netto. Mimo poprawy, bank wciąż nie spełnia wymogów kapitałowych i pilnie potrzebuje inwestora.

 • Fundusz private equity dostał zgodę na rozszerzenie procesu due diligence Idea Banku

  Rozmowy z funduszem private equity zainteresowanym inwestycją w akcje banku trwają. Dziś Idea Bank poinformował, że zgadza się na rozszerzenie procesu due diligence.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR