Jest pięć rekomendacji z wysokimi wycenami dla banków

Omawiane walory: , , , ,

Proponowane dywidendy, dobre wyniki za IV kwartał i propozycje dotyczące rozwiązania problemu kredytów hipotecznych w CHF stały się pretekstem dla maklerów do poszukania najbardziej atrakcyjnych banków.

Banki znalazły się na celowniku biur maklerskich. Zmiany kursów akcji, kolejne propozycje dotyczące rozwiązania problemu kredytów hipotecznych w CHF oraz wyniki za IV kwartał zachęciły analityków Investor DI do podniesienia rekomendacji dla trzech banków. Biuro podwyższyło zalecenie z neutralnie do kupuj dla mBanku i jednocześnie zmieniło cenę docelową z 498 mln zł do 507 mln zł. Dodano, że obecna wycena zawiera ryzyka związane z przewalutowaniem. Rekomendację akumuluj zmienioną z neutralnie dostał Bank Handlowy. Cenę docelową podniesiono z 115 zł do 116 zł. Biuro doceniło, że bank posiada jedynie marginalną ekspozycję na CHF, a ponadto oferuje stabilną, najwyższą w sektorze stopę dywidendy. Trzeci z rekomendowanych banków to Alior. Tu podwyższono zalecenie z redukuj do neutralnie, cenę docelową podniesiono z 80 zł na 85 zł. Lepsze noty maklerskie to pokłosie korekty kursu giełdowego i solidnych wyników za IV kwartał 2014 r.

W piątek także Credit Suisse wypowiedział się w kwestii banków. Broker utrzymał rekomendacje neutralnie dla Pekao SA i BZ WBK, a dla PKO BP na poziomie poniżej rynku. Autorzy raportu prognozują, że ten rok będzie kolejnym trudnym rokiem dla banków. Niskie stopy procentowe i wysokość stawek interchange sprawiały, że wyniki banków były pod presją w IV kwartale 2014 roku i dalsze pogorszenie spodziewane jest także na początku 2015 roku. Jako top pick Credit Suisse wymienia Pekao SA i zwraca uwagę na silną pozycję kapitałową oraz wysoką stopę dywidendy.

W tym tygodniu na rynek trafił także raport sektorowy o bankach z DM BPS. Biuro wznowiło wydawanie rekomendacji dla sześciu polskich banków z fundamentalnie pozytywnym nastawieniem.

– Uważamy, iż ostatnie spadki kursów akcji stanowią potencjalnie dobry moment do zakupu, zakładając iż wyniki sektora zanotują poprawę od 2H’15. Zalecamy indywidualne podejście do analizowanych banków, ze względu na dość wymagające wyceny niektórych z nich oraz różny poziom uwzględnienia ryzyka regulacyjnego w cenie. – czytamy w raporcie DM BPS.

>> Wszystkie spółki z sektora bankowego znajdziesz w jednym miejscu >> Sprawdź i porównaj najważniejsze wskaźniki giełdowych banków w StockWatch.pl

Rekomendację kupuj dostali ING BŚKmBank i PKO BP. Pierwszy z banków dostał cenę docelową na poziomie 158,10 zł za walor. Biuro zakładając ożywienie gospodarcze, uważa ING BŚK jako dobrą ekspozycję na wzrost w sektorze kredytowym, biorąc pod uwagę apetyt banku na rentowne zdobywanie pozycji rynkowej. Akcje mBanku wyceniono na 517,40 zł za sztukę. Analitycy nie umniejszają ryzyka z ekspozycji banku na kredyty CHF, uważają natomiast, iż poprawa pozycji kapitałowej będzie stanowić mocny bufor dla oczekiwanych strat. Doceniono realizację strategii, która przekłada się pozytywnie na wyniki banku, a szczególnie na marżę odsetkową. Z kolei jedną akcje PKO BP wyceniono na 36,70 zł.

Naszym zdaniem obecna wycena przeszacowuje potencjalne straty z portfela CHF. Mimo, iż niektóre ryzyka związane z przejęciem Nordei materializują się (np. wzrost ekspozycji na hipoteki CHF oraz egzekucja fuzji), nadal uważamy, że przejęcie tych aktywów będzie miało pozytywny wpływ na EPS, a egzekucja synergii kosztowych wreszcie przyspieszy. – ocenia DM BPS.

Biuro zaleca także trzymanie akcji Banku Handlowego oraz Pekao SA. Natomiast rekomendację sprzedaj wydało bankowi Millennium.

Banki - wykres za ostatni miesiąc.

Banki – wykres za ostatni miesiąc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT handlowy, ingbsk, mBank, Pekao, pkobp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR