Jest wezwanie na wszystkie akcje Duonu po 3,85 zł za sztukę

Omawiane walory:

Fiński koncern energetyczny położył na stole 445 mln zł za wszystkie akcje Duonu. Analitycy Raiffeisen Brokers nie wykluczają, że oferta skusi inwestorów i wezwanie zakończy się sukcesem.

Jest drugie wezwanie na GPW w 2016 roku. Po Magellanie obiektem przejęcia stały się akcje Duonu. Wezwanie ogłosił Fortum Holding, który chce skupić wszystkie akcje i proponuje cenę 3,85 zł. Zapisy przyjmowane będą w dniach 28 stycznia – 26 lutego 2016 roku, a przewidywany dzień transakcji nabycia to 2 marca.

Aby wezwanie doszło do skutku konieczna jest zgoda UOKiK oraz przekroczenie minimalnej liczby akcji objętej zapisami wynoszącej 51 proc. ogólnej liczby akcji Duonu. Fortum uzyskał do tej pory zobowiązania, pod pewnymi warunkami, do złożenia zapisów na około 44 proc. ogólnej liczby akcji od obecnych akcjonariuszy, w tym członków zarządu. Jednocześnie Duon zobowiązał się do współpracy z Fortum w celu zakończenia wezwania z sukcesem.>> Zobacz zestawienie wycen akcji Duonu różnymi metodami

– Notowania spółki mocno wzrastały w ostatnich latach. Wydaje się, iż spółka jest dobrze poukładana i to nad czym nadal powinna pracować to zwiększanie skali działalności, co już było czynione. Patrząc na notowania kursu wydaje się iż wezwanie może zakończyć się sukcesem, choć należy zauważyć iż konsensus Bloomberga dla wskaźnika P/E na 2016 r. wynosi 12,8x, co nie jest wynikiem bardzo wyśrubowanym. – komentuje Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Brokers.

(Fot. DP/stockwatch.pl)

(Fot. DP/stockwatch.pl)

Fortum Holding BV to spółka należąca do Grupy Fortum – międzynarodowego koncernu energetycznego, skupiającego swoją działalność przede wszystkim w rejonie krajów nordyckich, w Rosji oraz państw basenu Morza Bałtyckiego. Na naszym rynku jest obecne od 2003 roku, jako producent energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu oraz dystrybutor ciepła. Natomiast Douon to dostawca gazu i energii elektrycznej, którego akcje w skali ostatnich trzech lat podrożały blisko 400 proc. Spółka prognozuje na 2015 r. zysk netto na poziomie 23,6 mln zł, zysk operacyjny 35 mln zł, a przychody w wysokości 818,9 mln zł. W 2014 r. było to odpowiednio 23,2 mln zł, 29,9 mln zł i 635,9 mln zł.>> Więcej na temat sytuacji fundamentalnej Duonu przeczytasz tutaj

wykres_duon

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Duon, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 świeżych spółek w styczniowym portfelu DM BOŚ

  W cyklicznym portfelu analityków DM BOŚ pojawili się nowicjusze - 11 bit studios, DUON, Midas, Ronson, Sanok i Unibep. W sumie na liście styczniowych faworytów mamy 21 spółek.

 • Akcje Duonu pod kreską po mieszanych wynikach za III kwartał

  Dostawca gazu i energii elektrycznej zanotował drugi z rzędu kwartał spadku zysków. DUON oczekuje poprawy wyników w IV kwartale, a pomóc w tym mają korzystne uwarunkowania rynkowe i znaczna rozbudowa portfela klientów gazowych.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, po wynikach rosną PGE i Eurocash

  Polska giełda jest w kropce. Mimo że liczba spółek z mocnymi wynikami za III kwartał rośnie, a napięcie wokół sytuacji politycznej w kraju spada, indeksom wciąż brakuje paliwa do solidnego odbicia. We wtorek ponownie ważą się losy WIG20, któremu zostało już tylko kilka punktów zapasu do arcyważnego wsparcia na poziomie 2.000 pkt.

 • FED i wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Bogdanka i Idea Bank

  W środę inwestorzy skupiają uwagę na prognozach przed wieczornym komunikatem FED-u oraz analizach najnowszych danych fundamentalnych giełdowych spółek. W Stanach sprawozdaniem podzielił się Apple, a w Polsce raportem za III kwartał poczęstowały takie spółki jak Budimex, Assceco Business Solutions, Radpol, Żywiec czy Idea Bank.

 • Rynkowa sprężyna napina się przed FED, w grze Hawe i Duon

  Im bliżej czwartkowej decyzji FOMC ws. stóp procentowych w USA, tym emocje wśród inwestorów większe. W Warszawie z atmosfery wyczekiwania korzysta kapitał spekulacyjny. Z czołówek serwisów informacyjnych nie schodzi też temat kontrowersji wokół poniedziałkowego wezwania Enei na akcje Bogdanki. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR