6 świeżych spółek w styczniowym portfelu DM BOŚ

Omawiane walory: , , , , ,

W cyklicznym portfelu analityków DM BOŚ pojawili się nowicjusze - 11 bit studios, Duon, Midas, Ronson, Sanok i Unibep. W sumie na liście styczniowych faworytów mamy 21 spółek.

Biuro wśród spółek, które w styczniu powinny zachowywać się lepiej od rynku wskazało: 11 bit studios, Asseco Poland, Azoty, BSC Drukarnia, Ciech, Duon, Inter Cars, JW Construction, Medicalgorithmics, Midasa, Netia, PKN Orlen, Rafako, Robyga, Ronsona, Sanok, Tella, Trakcję, Unibep i Vistulę. W sumie w nowym portfelu jest 6 spółek.

Uwagę zwraca obecność 11 bit studios. Producent gier multiplatformowych w ubiegły piątek zadebiutowała na głównym rynku, przenosząc się z NewConnect. Spółka prężnie się rozwija, a impulsem do tego okazała się gra This War of Mine. W gronie nowo nominowanych jest też Duon. Dostawca gazu i energii elektrycznej w ostatnich dwóch kwartałach rozczarowywał hamującą dynamiką zysków. Niemniej Duon zapewnia, że już w IV kwartale poprawi wyniki. Pomóc w tym mają korzystne uwarunkowania rynkowe i znaczna rozbudowa portfela klientów gazowych. W styczniowym portfelu pojawił się też przedstawiciel modnego w tym roku sektora budowlanego. Mowa o Unibepie. W ocenie biura, spółka wygląda atrakcyjnie z powodu spodziewanych dobrych wyników w kolejnych okresach i dużego wzrostu backlogu w ostatnich miesiącach. DM BOŚ postawił też na Ronsona. Warto odnotować, że spółka w III kwartale odnotowała 66-proc. wzrost sprzedaży mieszkań w ujęciu r/r, co stawia ją na trzecim miejscu wśród giełdowych deweloperów. W szóstce nowicjuszy mamy także Sanok. W tym roku akcje przemysłowej spółki zyskały 11 proc. W 2015 roku po trzech pierwszych kwartałach przychody spółki wzrosły o 24 proc., a zysk EBIT nieco ponad 1 proc. Skład uzupełnia Midas. Akcje technologicznej spółki, kojarzonej z Zygmuntem Solorzem, tkwią w ostatnich miesiącach w trendzie bocznym.

Biuro ocenia, że gorzej od rynku powinny zachowywać się: BZ WBK, CNG, Comarch, Handlowy, JSW, LPP, mBank, Millennium, PGNiG, PKO BP i Synthos. Jedyną nową spółką w tym gronie jest PGNiG. Analitycy usunęli z tej grupy spółki Orange Polska, Action, Alma, Radpol i Bogdankę.

wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, Duon, midas, ronson, sanok, unibep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Pięciu największych producentów gier wideo na GPW

  Branża gamedev ma coraz mocniejszą pozycję na GPW. Obecnie wśród 30 największych spółek znajdziemy już trzech producentów gier. Do CD Projektu i Ten Square Games dołączył właśnie PlayWay. StockWatch.pl sprawdził, co napędza wzrosty na kursach akcji pięciu największych producentów gier wideo obecnych na warszawskiej giełdzie.

 • Sanok RC nie wyklucza dezinwestycji w segmencie motoryzacji

  SANOK Rubber Company nie wyklucza dezinwestycji w segmencie motoryzacji, przy czym w pierwszej kolejności pod uwagę brane byłyby aktywa grupy w Chinach oraz Niemczech, poinformował prezes Piotr Szamburski.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.

 • Zielony piątek na giełdach, w grze KGHM i 11 bit studios

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne z Chin i wyższy od prognoz wzrost gospodarczy w Polsce, to wszystko napędza piątkowe wzrosty cen akcji na GPW.

 • 11 bit studios ma za sobą drugi najlepszy kwartał w historii

  Bardzo dobra sprzedaż Frostpunka i dodatków do gry sprawiła, że I kwartał 2020 roku był, jeśli chodzi o przychody i zyski, drugim najlepszym w historii kwartałem dla 11 bit studios.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR