Kamil Kliniewski za burtą giełdowego Kerdosu

Omawiane walory:

Prezes Kerdosu przyznał, że sprzedał udziały z powodu fiaska rozmów z inwestorem, który miał objąć akcje nowej emisji w Meng Drogerie. Jego zdaniem, obecnie przyszłość spółki jest niejasna. Kamil Kliniewski nie posiada już żadnych udziałów w kierowanej przez siebie spółce.

Kamil Kliniewski w nieco ponad tydzień upłynnił na rynku cały pakiet akcji Kerdosu. W czwartek po sesji na rynek trafiła informacja, że 23 września sprzedał 1.103.193 walorów po cenie średniej cenie 0,78 zł za papier. Transakcja przyniosła Kliniewskiemu nieco ponad 860 tys. zł. W sumie za 17,4 proc. akcji Kerdosu prezes spółki zainkasował 8,5 mln zł.

Jako powód szef spółki zarządzającej siecią sklepów Dayli i Meng Drogerie podaje fiasko rozmów z inwestorem, który miał wyłożyć 5 mln euro na dokapitalizowanie spółki zależnej, po czym miała nastąpić emisja obligacji w kwocie 20 mln euro na rynku niemieckim.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Kerdosu

– Emisja obligacji w Niemczech nie jest możliwa bez pieniędzy od inwestora. (…) W tym momencie przyszłość Kerdosu jest dla mnie niejasna. Ubolewam nad tym, że dotychczasowe emisje zarówno akcji, jak i obligacji były obejmowane przeze mnie. Nie dostrzegłem żadnej inicjatywy funduszy, które są w akcjonariacie. Mam na myśli PZU i podmioty powiązane z tą spółką. To kolejny powód wyjaśniający dlaczego zdecydowałem się sprzedać akcje. – powiedział Kamil Kliniewski w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Kamil Kliniewski, prezes Kerdosu.

Kamil Kliniewski, prezes Kerdosu.

Wcześniej prezes Kerdosu w transakcjach giełdowych między 16 a 22 września sprzedał ponad 9 mln akcji i zainkasował 7,6 mln zł. Informacja o pozbywaniu się akcji przez głównego akcjonariusza wywołała popłoch wśród inwestorów i skończyła się spektakularną przeceną. W czwartek notowania Kerdosu tąpnęły o 20 proc.

Objawy paniki widać także na obligacjach spółek notowanych na Catalyst. W wypadku dwóch serii Kerdosa i jednej Dayli Polska obrót został zawieszony. Oferty na pozostałe serie operatora sieci drogerii mocno spadły lub zniknęły z arkusza zleceń.

Tempo i moment sprzedaży akcji przez prezesa spółki były dużą niespodzianką dla całego rynku, ponieważ Kliniewski wielokrotnie deklarował zaangażowanie w spółkę. Na początku września szef giełdowej sieci drogerii zainwestował w papiery Kerdosu ponad 1,5 mln zł. Jego udział w akcjonariacie przekroczył 15 proc. Po transakcjach w rozmowie z mediami prezes Kliniewski zapewniał, że sytuacja rynkowa sprzyja takim zakupom i że będzie je kontynuował. Jak się później okazało, grał pod pozytywne rozstrzygnięcie rozmów z inwestorem.

Transakcje z udziałem prezesa pozostawiły mocny ślad na wykresie Kerdosu i przesądziły o groszowym losie kursu akcji. W czwartek w najgorszym momencie za jeden walor płacono 0,54 zł, ale ostatecznie dzień udało się zakończyć na 0,60 zł. Piątkową sesję notowania spółki rozpoczęły od kilkuprocentowej przeceny. >> Walory Kerdosu są dzisiaj omawiane od strony technicznej w porannym Wykresie dnia

Aktualizacja – wykres z godziny 12:28

wykres_kerdos

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kerdos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 19 kwietnia akcje Kerdosu znikną z GPW

  Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowił wykluczyć z obrotu giełdowego akcje spółki KERDOS Group w upadłości od czwartku 19 kwietnia.

 • Kapitał spekulacyjny ruszył na łowy, w grze Serinus i Rank Progress

  Początek tygodnia na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności i symbolicznych obrotów. Największy ruch widać dzisiaj na spółkach powszechnie uznawanych za ulubiony cel kapitału spekulacyjnego.

 • Inwestorzy walczą o jak najwyższe zamknięcie, w grze CCC i banki

  Giełda bez fajerwerków żegna się z chudym 2015 rokiem. Dzisiejsza sesja to ważny moment dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcąc podciągnąć wyniki mogą pokusić się o tzw. window dressing.

 • Giełdy zaliczają mini rajd św. Mikołaja, w grze KGHM, PZU i Lotos

  W Europie inwestorzy wykorzystują ostatnią sesję przed feriami świątecznymi do kupowania akcji. Największe indeksy, takie jak DAX, FTSE, CAC czy Euro Stoxx, rosną dzisiaj o blisko 1,5 proc. Na mini rajd łapią się także główne wskaźniki warszawskiego parkietu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR