SPÓŁKA: Kerdos
-
Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.
-
Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowił wykluczyć z obrotu giełdowego akcje spółki Kerdos Group w upadłości od czwartku 19 kwietnia.
-
Kapitał spekulacyjny ruszył na łowy, w grze Serinus i Rank Progress
Początek tygodnia na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności i symbolicznych obrotów. Największy ruch widać dzisiaj na spółkach powszechnie uznawanych za ulubiony cel kapitału spekulacyjnego.
-
Inwestorzy walczą o jak najwyższe zamknięcie, w grze CCC i banki
Giełda bez fajerwerków żegna się z chudym 2015 rokiem. Dzisiejsza sesja to ważny moment dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcąc podciągnąć wyniki mogą pokusić się o tzw. window dressing.
-
Giełdy zaliczają mini rajd św. Mikołaja, w grze KGHM, PZU i Lotos
W Europie inwestorzy wykorzystują ostatnią sesję przed feriami świątecznymi do kupowania akcji. Największe indeksy, takie jak DAX, FTSE, CAC czy Euro Stoxx, rosną dzisiaj o blisko 1,5 proc. Na mini rajd łapią się także główne wskaźniki warszawskiego parkietu.
-
Kerdos nie wykupi wcześniej obligacji i będzie restrukturyzował Dayli
Nowe władze Kerdosu zakwestionowały zasadność żądań wcześniejszego wykupu papierów dłużnych, pomimo prawdopodobnego złamania warunków emisji obligacji. Jednocześnie spółka ogłosiła, że zamierza obniżyć i zmienić charakter zadłużenia w najważniejszej spółce zależnej - Dayli Polska.
-
Kerdos sugeruje, że były prezes wyprowadził majątek ze spółki
Kamil Kliniewski to obecnie wróg numer jeden nowych władz Kerdos Group. Opublikowany w piątek raport okresowy zawiera nie tylko opis sytuacji fundamentalnej handlowej grupy, ale także garść mocnych oskarżeń pod adresem znanego biznesmena oraz plan obrony przed wierzycielami, z byłym prezesem na czele.
-
Rosną wątpliwości o sens upadłości Kerdosu po wynikach Dayli Polska
Nowe władze Kerdosu nie pozostawiają suchej nitki na byłym prezesie. Ich zdaniem, problem ze spłatą kredytu Dayli Polska był jedynie wymówką do złożenia wniosku o likwidację spółki, bo na ewentualnym podziale majątku skorzystałaby spółka TC Capital, kontrolowana przez Kamila Kliniewskiego. Z opublikowanych właśnie danych za III kwartał wynika, że sytuacja spółki zarządzającej siecią drogerii Dayli była daleka od tragicznej.
-
Rewolucja w Kerdosie, Romuald Kalyciok zastąpił Kamila Kliniewskiego
Prezes notowanego na NewConnect Suneksu kontrolując 9 proc. akcji Kerdosu dokonał w środę rewolucyjnych zmian. Nowo wybrane władze w najbliższych tygodniach mają prześwietlić kondycję operacyjną i finansową spółki. W nietypowej sytuacji znaleźli się obligatariusze. Kerdos mimo stwierdzenia stanu niewypłacalności zasugerował im składanie wniosków o wcześniejszy wykup.
-
Giełda szuka nowego dna, w grze Asseco Poland, Integer.pl i Kerdos
Bessa na warszawskim parkiecie trwa w najlepsze, a jej najnowszą zdobyczą jest ważne wsparcie na wykresie WIG20. Zapał do kupowania akcji przygasł też na Zachodzie Europy, gdzie po piątkowych atakach terrorystycznych we Francji tematem numer jeden jest wzrost ryzyka geopolitycznego.
-
Kerdos jest bankrutem, zarząd korespondencyjnie wystąpił o likwidację
Wrześniowa wypowiedź prezesa Kamila Kliniewskiego na temat niejasnej przyszłości giełdowej sieci drogerii właśnie nabrała nowego znaczenia. W piątek Kerdos Group wysłał do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.
-
Kerdos wycofał się z prognoz finansowych na 2015 r., kurs akcji spada
Akcje giełdowego operatora sieci drogerii tanieją w poniedziałek o ponad 7 proc. Tym razem impulsem do wyprzedaży okazały się odwołane prognozy finansowe na 2015 rok, których realizacja uzależniona była m.in. od dopięcia akwizycji luksemburskiej sieci Meng Drogerie+.
-
Ostatnie roszady przed wyborami, gorąco na KGHM i Enei
Szansa na rozszerzenie prowadzonego przez EBC programu QE ożywiła handel na europejskich rynkach. Główne indeksy na giełdach w Paryżu czy Frankfurcie od wczoraj cieszą się mocnym odcieniem zieleni. Niestety, polska giełda stoi z boku i zachowuje kamienną twarz. Inwestorzy z większymi zakupami na GPW wstrzymują się do czasu ogłoszenia wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych.
-
Cyfrowy Polsat, Midas i Action łamią przedwyborczy marazm na GPW
Flauta to najlepsze określenie wtorkowego przebiegu sesji na GPW. Przed południem główne indeksy warszawskiego parkietu oddalają się od poziomów odniesień o zaledwie 0,2 proc. Jednym niewielu ciekawych tematów do gry są dzisiaj spółki z branży telekomunikacyjnej.
-
Kapitał wycofuje się do bezpiecznych przystani, w grze Tauron i PZU
Środa na rynkach akcji przynosi kontynuację spadków. Inwestorzy w słabym odczycie produkcji przemysłowej w Strefie Euro za sierpień doszukali się skutków hamowania gospodarki Chin. Eksperci przestrzegają, że w kolejnych miesiącach dane pogorszy skandal związany z Volkswagenem. Na warszawskim parkiecie tematem dnia są plany emisyjne Tauronu.
-
Polityka znów straszy na GPW, w grze Eurocash, Kernel i Kerdos
Główne warszawskie indeksy rozpoczynają nowy tydzień od niedużej przeceny. Zapał do kupowania akcji ostudziły wypowiedzi polityków. W poniedziałek o ryzyku uchwalenia po wyborach nowych podatków przypomnieli sobie m.in. akcjonariusze dużych spółek handlowych oraz banków.
-
Małe spółki rosną na przekór rynkowi, w grze Enea, Bogdanka i Kerdos
Początek nowego tygodnia na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem niewielkiej przeceny i niskich obrotów. Na tle rynkowego marazmu najlepiej wypada sWIG80, czyli segment, w którym dużą rolę odgrywają inwestorzy indywidualni.
-
GPW łapie oddech po ciężkim tygodniu, w grze PGE, JSW i CCC
Po trzech spadkowych sesjach na warszawskim parkiecie przyszedł czas na odbicie. W piątek główne indeksy GPW rosną i próbują gonić zachodnioeuropejskie odpowiedniki. Z okazji do odreagowania najmocniej korzystają spółki energetyczne oraz banki.
-
Kamil Kliniewski za burtą giełdowego Kerdosu
Prezes Kerdosu przyznał, że sprzedał udziały z powodu fiaska rozmów z inwestorem, który miał objąć akcje nowej emisji w Meng Drogerie. Jego zdaniem, obecnie przyszłość spółki jest niejasna. Kamil Kliniewski nie posiada już żadnych udziałów w kierowanej przez siebie spółce.
-
GPW w odwrocie przez polskie górnictwo, w grze Kerdos i Orange
Niepewny los powstania Polskiej Grupy Górniczej i obawy rynku o sposoby tymczasowego pokrycia strat Kompanii Węglowej kładą się cieniem na dużych spółkach z udziałem Skarbu Państwa. W czwartek w WIG20 najmocniej tanieją akcje firm energetycznych oraz Bogdanki, która w tym roku mocno ucierpiała przez dumpingowe ceny węgla w śląskich kopalniach.
-
Transakcje Kamila Kliniewskiego pogrążyły Kerdos na groszówkach
Zagadka mocnego zjazdu notowań akcji operatora sieci drogerii wyjaśniona. Za rekordowo niską wyceną akcji Kerdosu stoi sam prezes, który w ciągu tygodnia upłynnił na rynku pakiet ponad 9 mln akcji. Seria transakcji przesądziła o groszowym losie notowań spółki.
-
Odczyty PMI ratują giełdy w Europie, w grze Boryszew i Kerdos
Wtorkowe tąpnięcie na rynkach akcji znalazło potwierdzenie w najnowszym wstępnym odczycie PMI dla chińskiego przemysłu. W środę inwestorzy w Europie ostrożnie kupują przecenione akcje. Twardym argumentem jest wrześniowy PMI dla przemysłu sfery euro. Wynik na poziomie 52 pkt. rozwiał wątpliwości o kondycję przemysłu europejskiego.
-
7 spółek skupowanych we wrześniu przez fundusze i insiderów
Fundusze inwestycyjne i emerytalne oraz menadżerowie spółek po zaraportowaniu wyników II kwartału wrócili do podkupowania akcji upatrzonych spółek. Na ich celowniku znalazły się firmy, które błysnęły dynamiką wzrostu.
-
Spółki energetyczne ciągną WIG20 w górę, w grze PGE i Kerdos
Przeniesienie ciężaru odpowiedzialności i ryzyk związanych z ratowaniem górnictwa na Skarb Państwa przyniosło ulgę akcjonariuszom spółek energetycznych. We wtorek akcje PGE, Enei, Tauronu i Energi zyskują po kilka procent i nadają tempo całemu indeksowi WIG20.
-
Zapach nadziei – analiza techniczna KERDOS
Trend spadkowy na akcjach spółki drogeryjnej Kerdos Group trwa od ponad półtora roku, ale w ostatnich dniach na wykresie zaczęło ładniej pachnieć. Znacznie wzrósł wolumen obrotu, a przy okazji kurs wykreślił bardzo silną formację odwrócenia, czyli wyspę odwrotu. analizę techniczną walorów Kerdos Group wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu Miejsce powstania tej formacji nie […]
-
Geopolityka rzuca giełdy na deski, tanieją spółki surowcowe i CD Projekt
Wyniki wyborów parlamentarnych w Turcji i wciąż nierozwiązana sprawa długów Grecji to główne czynniki poniedziałkowej przeceny na europejskich parkietach. W Warszawie najsłabszym punktem jest sektor surowcowy. Po kilka procent tanieją akcje JSW i Bogdanki, a o ponad 1 proc. zniżkuje KGHM.
-
9 spółek z ciekawymi fundamentami w ocenie DM BPS
Analitycy Domu Maklerskiego BPS wrócili do publikowania cyklicznego portfela inwestycyjnego. W czerwcowym składzie pojawiły się spółki, które w raportach za I kwartał pokazały dobre fundamenty i mają obiecujące rokowania na niedaleką przyszłość.
-
Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach spółki, planach rozwoju i publicznej emisji obligacji.
-
Do 2 czerwca trwają zapisy na obligacje Kerdos Group
Operator sieci drogerii oferuje papiery dłużne z oprocentowaniem stałym na poziomie 8 proc. w skali roku. Pozyskane środki Kerdos Group chce przeznaczyć na rozwój sprzedaży detalicznej i hurtowej, ze szczególnym akcentem na obszar e-commerce.
-
Giełdy otrząsają się z piątkowej przeceny, w grze Hawe i Quercus TFI
Na koniec ubiegłego tygodnia przez europejskie parkiety przetoczyła się wysoka fala wyprzedaży, która dosięgła też warszawskie indeksy. W poniedziałek na GPW inwestorzy zaczęli sesję od kupowania przecenionych akcji i odrabiania piątkowych strat, a w tle wystartował sezon wyników za I kwartał 2015 roku.