Kernel Holding rośnie w siłę. Spółka domknęła akwizycję za 155 mln USD

Omawiane walory:

Kernel Holding sfinalizował przejęcie 92,1 proc. udziałów w przedsiębiorstwie rolniczym na Ukrainie i przejmie pozostałe 7,9 proc. udziału do 1 lipca br. Cena za 100 proc. udziału w przejmowanym podmiocie to 155 mln USD.

Kernel Holding zapłaci 155 mln USD w gotówce za 100 proc. udziału w przedsiębiorstwie, które ma dodatni kapitał pracujący po odjęciu długu netto w wysokości ponad 30 mln USD – czytamy w komunikacie.

Zgodę na transakcję wyraził już Komitet Antymonopolowy Ukrainy. Przejmowane przedsiębiorstwo zarządza ponad 190 tys. hektarów ziemi rolniczej w dzierżawie i posiada zdolności magazynowania 200 tys. ton zboża.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kernel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Kernel zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. 2018/2019

  KERNEL Holding zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. roku obrotowego 2018/2019 (tj. w kwietniu-czerwcu 2019 r.). W okresie I-IV kw. sprzedaż wzrosła 2,2-krotnie r/r do 10,44 mln ton.

 • Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi CI Games i Tauron

  Poprawa nastrojów na giełdach europejskich wspiera nastroje w Warszawie, gdzie przy wyjątkowo niskich obrotach lekko przebija się kolor zielony. Wśród spółek w centrum uwagi znalazły się akcje CI Games, Taurona i KERNEL Holdingu.

 • GPW na przekór Europie, Alior, Kernel i Eurocash rosną po wynikach

  Wzrosty akcji CD Projekt utrzymują WIG20 na powierzchni, pomimo nie najlepszych nastrojów na innych europejskich parkietach. To krucha stabilizacja, która w jednej chwili może przerodzić się w spadki. Na GPW brylują spółki publikujące wyniki i firmy z portfela Leszka Czarneckiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR