Kino Polska TV wchodzi na rynek produkcji filmowej

Omawiane walory:

Nadawca kanałów naziemnych Stopklatka TV i Zoom TV oraz kablowo-satelitarnego Kino Polska podpisał umowę z producentem Krzysztofem Szpetmańskim na produkcję komedii Po moim trupie w reżyserii Tomasza Koneckiego. W filmie wystąpi m.in. Rafał Zawierucha, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Pewnego razu w... Hollywood Quentina Tarantino. Premierę filmu w kinach zaplanowano na początek 2021 roku.

Zawierucha,Rafał,Kino,Polska,TV,film,media,

W filmie zagra Rafał Zawierucha znany z roli Romana Polańskiego w filmie „Pewnego razu w… Hollywood” Quentina Tarantino

Kino Polska TV jest producentem głównym filmu Po moim trupie, ma w nim 92 proc. udziałów i dysponuje wszystkimi prawami do filmu. Pozostałe 8 proc. udziałów należy do producenta wykonawczego Krzysztofa Szpetmańskiego.

– Produkcja filmowa to dla Kino Polska TV naturalny kierunek rozwoju. Podjęliśmy taką decyzję między innymi dlatego, że chcemy zbudować bibliotekę własnych produkcji, nie tylko fabularnych. Doświadczenia największych światowych graczy pokazują, że własny kontent może budować istotną przewagę konkurencyjną. W najbliższym czasie chcielibyśmy wyprodukować 4-5 filmów o łącznym budżecie około 20 mln zł. Nie wszystkie zostaną ukończone w przyszłym roku, ale dwa na pewno. Chcielibyśmy też, by wszystkie z tych filmów weszły do dystrybucji kinowej – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

>> Zoom na dywindendę – omówienie sprawozdania i sytuacji fundamentalnej Kino Polska TV po II kw. 2019 r.

Reżyserem filmu Po moim trupie jest Tomasz Konecki, współtwórca takich hitów polskiej komedii, jak Ciało, Testosteron czy Lejdis. Producentem nadzorującym ze strony Kino Polska TV jest Dorota Zwierzchowska. Zdjęcia do filmu odbędą się w połowie 2020 roku. Premierę w polskich kinach zaplanowano na styczeń lub luty 2021 roku. Dystrybutorem filmu jest Galapagos Films.

Kino Polska TV to grupa medialna, pretendującą do miana czołowego gracza na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, rekonstrukcja oraz archiwizacja dzieł polskiej kinematografii. Do grupy medialnej należą kanały: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, kanały grupy FilmBox (w tym Kino TV), Zoom TV i Stopklatka TV.

.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kinopol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR