KNF ukarała GetBack, Grzegorza Białoruskiego i Dariusza Janusa

Omawiane walory: , ,

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack karę w wysokości w wysokości 500 tys. zł. Ukarani zostali także prezes zarządu Wilbo Grzegorz Białoruski (300 tys. zł) oraz Dariusz Janus (30 tys. zł).

getback,wilbo,indygotech,knf,kary

KNF nałożyła kary finansowe na GetBack, Grzegorza Białoruskiego, Dariusza Janusa


Podczas wtorkowego posiedzenia KNF potwierdziła grudniową karę dla GetBack w wysokości 500 tys. zł. Decyzja jest ostateczna i prawomocna. Kara dotyczy raportów okresowych za 2017 rok i I kwartał 2018 r.

– Komisja w dniu 17 grudnia 2019 r. ostateczną i prawomocną decyzją jednogłośnie nałożyła na GetBack SA w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie karę pieniężną za naruszenia ustawy o ofercie publicznej w okresie w okresie 2017-2018 w wysokości w wysokości 500 000 zł wobec stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych w zakresie sporządzania śródrocznych raportów okresowych za 2017 r. oraz nieterminowe przekazanie 3 raportów okresowych za 2017 r. i I kwartał 2018 r. – czytamy w komunikacie.

KNF ukarała też Grzegorza Białoruskiego. Szef Wilbo ma zapłacić 300 tys. zł za łamanie obowiązków informacyjnych. Sprawa dotyczy nieopublikowania 7 raportów finansowych w okresie, w którym pełnił on funkcję prezesa zarządu.

We wrześniu 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na gdyńską spółkę grzywnę 500 tys. zł oraz karę wykluczenia z obrotu na GPW.

Trzecia kara finansowa powędrowała do Dariusza Janusa, prezesa IndygoTech Minerals. Jej wymiar jest symboliczny. Szef spółki z NewConnect ma zapłacić 30 tys. zł za zatajanie stanu posiadania akcji.

– Komisja w dniu 17 grudnia 2019 r. wydała jednogłośnie decyzję o nałożeniu na Dariusza Janusa: kary administracyjnej w wysokości 30 000 zł w związku z naruszeniem art. 69 w zw. z art. 87 ust. 5 pkt 1 ustawy o ofercie publicznej. Strona nie zawiadomiła Komisji Nadzoru Finansowego i IndygoTech Minerals SA o zwiększeniu w dniu 11 marca 2015 r. posiadanego bezpośrednio i pośrednio wraz z podmiotami zależnymi (Callysto Holdings LLC z siedzibą w Delaware, USA i Baltic Ceramics Investments S.A. z siedzibą w Warszawie – obecnie: Baltic Ceramics SA), udziału w ogólnej liczbie głosów powyżej 20 proc. spółki IndygoTech Minerals SA – podano także.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback, IndygoTech, wilbo)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR