Koronawirus sieje strach na rynkach, w grze Tauron i BoomBit

Omawiane walory: ,

Główne indeksy giełd w Europie uginają się pod ciężarem doniesień o rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w tym po informacji o pierwszym przypadku choroby w londyńskim City. Po południu DAX, CAC40, FTSE 100 i WIG20 tracą po ok. 1,5 proc.

boombit, tauron, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader

Koronawirus nie daje spać bankierom. Epidemia zmobilizowała banki centralne Chin, Australii, USA i Kanady do obniżki stóp procentowych. W najbliższym czasie podobny ruch wykonają zapewne Bank Anglii i Europejski Bank Centralny. Z odsieczą ruszył też Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który ogłosił, że na walkę z wirusem przeznaczy 50 mld USD dla krajów o niskich przychodach i rynków wschodzących, w tym 10 mld USD finansowania nieoprocentowanych dla najbiedniejszych krajów. Z kolei Amerykanie na badania, opracowanie szczepionki i leczenie osób już zarażonych przeznaczą niemal 8 mld USD. Wsparcie liczone w miliardach dolarów oraz cięcia stóp procentowych póki co na niewiele się zdają. W czwartek główne indeksy giełd w Europie stopniowo osuwają się. Około 14:00 DAX traci 1,5 proc., CAC40 zniżkuje o 1,6 proc., a hiszpański IBEX35 i włoski FTSE MIB cofają się o ok. 2 proc.

Ponad 1,5-proc. przecenę notuje też brytyjski FTSE 100. Według najnowszych doniesień, wirus dotarł już do londyńskiego City. Jak podaje Bloomberg, pracownik działu badań banku HSBC uzyskał wynik pozytywny na koronawirusa. Bank ewakuował całe piętro zajmowane przez dział analiz oraz częściowo dział tradingu. To pierwszy przypadek zachorowania u pracownika sektora finansowego w Wielkiej Brytanii.

Wyprzedaż nie omija też warszawskiej giełdy. Jak zwykle w takich sytuacjach największe straty notuje segment dużych spółek. WIG20 rozpoczął czwartkową sesję od niemal kompletu zieleni i ponad 1,7-proc. wzrostu. Wysokie otwarcie okazało się pułapką, bo już o godzinie 10:00 indeks tracił 1 proc. Po południu WIG20 traci 1,3 proc., a 17 z 20 spółek świeci na czerwono. Pozytywnymi wyjątkami są Dino Polska, Play i CD Projekt. Po przeciwnej stronie ponad 3-proc. przecenę zaliczają Lotos, Tauron i CCC. W wypadku spółki energetycznej oliwy do ognia dolała informacja o odpisach na ponad 740 mln zł w wynikach za 2019 r.

Skalą wzrostów wyróżnia się dzisiaj BoomBit. Producent i wydawca gier w lutym zanotował 50 proc. (m/m) wzrost przychodów do 12,7 mln zł. Warto jednak dodać, że nakłady marketingowe podskoczyły jeszcze mocniej, bo o 74 proc. m/m, do 6,5 mln zł. Inwestorzy jednak skupili uwagę na pierwszej informacji. W południe kurs akcji rośnie o blisko 9 proc. do 19,59 zł, ponad poziom z ubiegłorocznego IPO.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR