Kurs akcji ES-System wystrzelił po wezwaniu na 100 proc. akcji

Omawiane walory:

Glamox AS ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż blisko 43 mln akcji ES-System, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego, po 3,50 zł za akcję, podał pośredniczący w wezwaniu mBank. Kurs akcji ES-System wystrzelił o ponad 31 proc.

akcje, wezwanie, es-system

Fot. fb/ES-System

– Przedmiotem niniejszego wezwania jest 42.863.637 akcji zwykłych na okaziciela spółki ES-System z siedzibą w Krakowie […] o wartości nominalnej 0,33 zł każda, […] z których każda uprawnia do jednego głosu na walnym zgromadzeniu spółki, a łącznie wszystkie akcje uprawniają do 42.863.637 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, tj. do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

Akcje objęte wezwaniem nabywane będą po cenie 3,5 zł za każdą akcję. Wszystkie akcje są tego samego rodzaju i uprawniają do takiej samej liczby głosów.

– Wzywający, jako podmiot nabywający akcje, zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że zapisami w wezwaniu zostanie objętych co najmniej 28.290.000 akcji, uprawniających do co najmniej 28.290.000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, uprawniających do co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zapisy na akcje zaplanowano na okres 4 listopada – 4 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 9 grudnia a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 10 grudnia 2019 r.

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec wzywającego jest GLX Holding AS. Podmiotem dominującym najwyższego szczebla wobec GLX Holding AS jest fundusz Triton Fund IV.

Akcjonariusze ES-System – Augusta Investment, Bowen Investments, Marta Pilszczek oraz Wysocki s.j. – zawarli wcześniej z Glamox AS umowę dotyczącą sprzedaży akcji ES-System w wezwaniu. Decyzja ta zakończyła proces przeglądu opcji strategicznych, który został rozpoczęty w maju 2019 r.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT essystem, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW pod presją spadków w Niemczech i Turcji, czerwono na JSW i PKO BP

  Nie wyniki wyborów parlamentarnych a sytuacja na zagranicznych giełdach zdecydowała o kierunku głównych indeksów w Warszawie. WIG20 podzielił dziś los DAX-a i CAC40, zamykając sesję stratą na poziomie 0,5 proc. Największe spadki zanotowała giełda turecka, której główny indeks spadł o prawie 5 proc.

 • 18 hojnych spółek, które w czerwcu podzielą się dywidendą

  Dywidendowe żniwa już ruszyły. Tylko w tym miesiącu ubiegłoroczne zyski podzieli ponad 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 12 najciekawszych propozycji dywidendowych z I połowy kwietnia

  Karuzela deklaracji dywidendowych kręci się w najlepsze. Tylko w kwietniu chęć podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zgłosiło około 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, u kogo tegoroczne wypłaty zapowiadają się najciekawiej. 

 • ES-System rekomenduje 0,25 zł na dywidendy akcję za 2017 r.

  Polska firma z branży oświetleniowej chce podzielić między akcjonariuszy kwotę 10,7 mln zł. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 8,7 proc.

 • 10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR