Kurs Internet Group wystrzelił po zatwierdzeniu układu przez sąd

Omawiane walory:

W poniedziałek sąd powiedział tak dla układu w postępowaniu upadłościowym spółki. Na wieść o tym jej kurs poszybował w górę w nadziei na uratowanie spółki.

Jak podaje spółka, 12 marca Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego 28 października 2011 r. przez zgromadzenie wierzycieli w postępowaniu upadłościowym. Postanowienie nie jest prawomocne. Przypomnijmy, że w połowie lutego sąd odwoławczy uchylił postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego w postępowaniu upadłościowym. Notowania okupiły to potężną przeceną. Sprawdź: >> Sąd zakwestionował układ Internet Group.

Wcześniej 16 listopada Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie zatwierdzające układ. Było ono pokłosiem tego, że w październiku zeszłego roku wierzyciele Internet Group zgodzili się na propozycje układowe złożone przez spółkę. Realizacja układu miała pozwolić na wykonanie porozumienia inwestycyjnego z podmiotem przejmującym – DM IDM SA.

Informacja o zatwierdzeniu przez sąd układ w postępowaniu upadłościowym rozgrzała rynek. Akcje Internet Group mocno szarpnęły w górę odrabiając załamanie kursu z połowy lutego. Silnej zwyżce towarzyszą wysokie obroty. Kurs stopniowo rośnie, choć nie bez trudności. Ostatnie trzy miesiące przyniosły zwyżkę o 36 proc., natomiast przez ostatni rok wzrost przekroczył 90 proc. Jednak dla inwestorów długoterminowych spółka jest rozczarowaniem, od debiutu spadła o ponad 80 proc., a od szczytu w kwietniu 2007 r. aż o 95 proc.

>> Internet Group jest jedną z niewielu spółek o ujemnej wartości księgowej. Jej rating już od dawna spoczywa na najniższym poziomie D. >> Szczegółowe dane i przegląd wskaźników na stronie analitycznej spółki w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT igroup, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Nerwowo wokół Internet Group po ogłoszeniu nowych planów

  Walczący o przetrwanie Internet Group ma nowe szefostwo i nowe plany. Do końca czerwca 2013 r. spółka zamierza połączyć się z cypryjską firmą Piotra Wiśniewskiego i zmienić nazwę na W Investments. Inwestorzy zdezorientowani woleli w środę sprzedawać akcje.

 • 16 najbardziej zadłużonych spółek po I kwartale 2012 r.

  Łączne zadłużenie emitentów giełdowych wzrosło przez ostatni kwartał aż o 10 mld zł. StockWatch.pl sprawdził kto zaciągnął nowe kredyty i czy ma na nie pokrycie, a także wyłonił spółki w najtrudniejszej sytuacji finansowej, z których kilka już chwieje się w posadach.

 • Polska w bankructwach

  Jak okiem sięgnąć, polskie firmy chwieją się w posadach. Rośnie dług publiczny, przybywa złych kredytów, a liczba giełdowych upadłości od początku roku jest na poziomie z pierwszej fali kryzysu. Zdaniem ekspertów problem spółek-bankrutów jeszcze się powiększy. Choć wniosek o upadłość nie oznacza automatycznego zniknięcia z giełdy, czyni gigantyczne spustoszenie w portfelach inwestorów. Zobacz jakich spółek unikać, nawet jeśli wyglądają kusząco tanio.

 • 11 najbardziej zadłużonych spółek

  Nadmierne zadłużenie to duże ryzyko, szczególnie w niepewnych czasach. Zanim utrata płynności zagrozi działaniu firmy, kurs zdąży zaliczyć potężny zjazd, co obserwowaliśmy ostatnio w wypadku DSS, CEDC czy PBG. StockWatch.pl podsumowując sezon raportów sprawdził, jakie jeszcze spółki przesadziły z zadłużeniem.

 • GPW osuwa się przy niskim obrocie, w grze Netia i bankruty

  Poniedziałkowa sesja przynosi spadki na głównych europejskich parkietach. Na polskim rynku jedynie indeks średnich spółek od rana opiera się przecenie. Do gorących spółek należy m.in. PEP i Netia oraz garść spółek z trudną sytuacją finansową.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR