StockWatch.pl

Legimi pozyskało 1,98 mln zł z emisji akcji na przejęcie Readfy GmbH

Omawiane walory:

Legimi zakończyło publiczną ofertę akcji serii G, w ramach której pozyskało 1,98 mln zł. Kwota w pełni wystarczy na realizację kluczowego celu emisyjnego - przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH.

(Fot. mat. prasowe)

W poniedziałek Legimi zakończyło publiczną oferta akcji serii G o cenie emisyjnej 16 zł. Głównym celem emisji była: finalizacja transakcji przejęcia Readfy GmbH, uruchomienie Legimi 3.0, rozwój oferty „e-czytnik za 1 zł/1 euro” na rynku polskim i niemieckim oraz finansowanie i refinansowanie kapitału obrotowego. W IV kw. br. akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect.

– Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, docenienie naszego biznesu oraz umożliwienie dalszego rozwoju. Cieszymy się z zainteresowania emisją wśród inwestorów, którzy w większości okazali się czytelnikami Legimi. Potwierdza to tezę, iż to użytkownicy Legimi są najlepszymi ambasadorami naszej marki. Pozyskaliśmy kwotę, która w pełni wystarczy na zrealizowanie kluczowego celu emisji – przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH. Transakcja wpłynie na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim. Warto podkreślić, że dzięki temu przejęciu zyskujemy dostęp do bazy ponad 400 tys. użytkowników Readfy – powiedział prezes Mikołaj Małaczyński.

Readfy GmbH to właściciel wiodącej, na rynku niemieckim, aplikacji do czytania ebooków w modelu freemium. Dysponuje ona umowami z ponad 300 wydawcami, oferując 180 tys. tytułów w modelu reklamowym. Serwis posiada 400 tys. zarejestrowanych użytkowników, z czego z aplikacji korzysta regularnie 60 tys. użytkowników miesięcznie.

Publiczna emisja akcji serii G nie była standardową ofertą. Inwestorzy zapisujący się na akcje uzyskali dodatkowe bonusy, w formule znanej z equity crowdfundingu.

– Chcieliśmy w pewnym stopniu nagrodzić inwestorów za zaufanie oferując im pakiety marketingowe Legimi. Nowi akcjonariusze spółki otrzymali nagrody już za zapis o wartości 320 zł, wśród nich są m.in.: abonamenty na ebooki i audiobooki bez limitu oraz czytniki ebooków.– dodaje Mikołaj Małaczyński.

25 marca Legimi informowało, że zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji.

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT legimi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR