Marka SA pozyskała 12,8 mln zł z emisji obligacji

Omawiane walory:

Notowana na NewConnect i Catalyst spółka z sukcesem zakończyła emisję obligacji serii B i pozyskała 12,8 mln zł od sześciu inwestorów. Władze Marka SA przeznaczą środki na spłatę części zobowiązań oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

Obligatariusze Marka SA mogą odetchnąć z ulgą. Środki pozyskane z emisji w zupełności wystarczą na przedterminowy wykup części papierów notowanych na rynku długu pod symbolem MRK0214.

Termin wykupu nowych obligacji ustalono na 15 stycznia 2016 r. Naliczanie oprocentowania papierów jest identyczne, jak przy papierach z serii A. Jego wysokość ma charakter zmienny i wynosi stawkę WIBOR 6M powiększoną o 8 proc. marży. Całkowity koszt emisji to zaledwie 19 tys. zł, co stanowi 0,15 proc. pozyskanych środków. Obligacje serii B zostały zabezpieczone na zmiennym zbiorze wierzytelności, w skład którego będą wchodzić obecne i przyszłe należności z tytułu udzielonych przez spółkę pożyczek pieniężnych.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Pozyskane pieniądze będą wykorzystane na spłatę zobowiązań z tytułu obligacji serii A, wyemitowanych w styczniu 2012 r., jak również na wykup serii A w celu umorzenia. W czerwcu białostocka spółka złamała zastrzeżenie dotyczące wskaźnika Dług netto/Kapitał własny, co poskutkowało żądaniem przedterminowego wykupu części obligacji. Początkowo obligatariusze zgłosili do wcześniejszego wykupu papiery o wartości ok. 6 mln zł. Później okazało się że jeden z posiadaczy wycofał żądanie wykupu 500 sztuk. Liczba zgłoszonych obligacji zmalała do 5.513 sztuk, czyli ok. 5,5 mln zł. Dodatkowo władze Marki 17 i 22 lipca dokonały transakcji nabycia 4.500 sztuk obligacji w celu ich umorzenia.

– Od mojego przyjścia do spółki jako główny cel postawiłem sobie uporządkowanie sytuacji finansowej Marki oraz zapewnienie jej finansowania rozwoju organicznego. Mogę powiedzieć, że dzięki przeprowadzonej emisji obligacji spółka radykalnie poprawiła swoją sytuację finansową i jest bardzo bezpiecznym oraz stabilnym podmiotem. Sam proces pozyskania środków jest kontynuacją restrukturyzacji finansowej. Obecnie skupiamy się również na bezpiecznym organicznym rozwoju, który od kilku miesięcy przynosi efekty. – mówi Jarosław Konopka, prezes Marka SA.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji Marka SA oraz daty wypłaty odsetek. >> Zobacz kalkulator rentowności dla obligacji serii A (MRK0214).

Obecnie spółka jest na etapie składania niezbędnych dokumentów do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w celu umorzenia papierów. Władze Spółki nie wykluczają kolejnych zakupów obligacji w celu umorzenia co jest zgodne z celem emisji nowej serii obligacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o marka)

 • Marka przegrała z nowym prawem. Do sądu trafił wniosek o restrukturyzację

  Zmiany legislacyjne na rynku pożyczek oraz spadek popytu spowodowany przez rządowy program 500 plus doprowadziły białostocką spółkę na skraj bankructwa. Wniosek Marki o przyspieszoną restrukturyzację trafił do sądu dwa tygodnie temu.

 • Marka rusza po 2 mln zł z publicznej emisji obligacji

  Notowana na NewConnect MARKA wraca z kolejną publiczną emisją obligacji. Zapisy na papiery dłużne ruszyły 23 kwietnia i potrwają do 11 maja. Tym razem spółka oferuje obligacje o stałym oprocentowaniu na poziomie 9 proc.

 • Publiczna emisja obligacji tematem czatu z prezesem Marka SA

  Jarosław Konopka, prezes zarządu spółki udzielającej szybkich pożyczek gotówkowych MARKA SA był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Wtorkowe spotkanie on-line zdominowały pytania dotyczące szczegółów trwającej obecnie publicznej emisji obligacji, które docelowo mają trafić do obrotu na rynek Catalyst. 

 • Marka oferuje obligacje za 2 mln zł, zapisy do 3 lutego

  Notowana na NewConnect MARKA zamierza wrócić na rynek Catalyst. W czwartek spółka ruszyła z publiczną ofertą obligacji. W puli jest 2 tys. zabezpieczonych papierów dłużnych o łącznej wartości nominalnej 2 mln zł.

 • Marka chce pozyskać 12,8 mln zł z emisji nowych obligacji

  Spółka udzielająca szybkich pożyczek gotówkowych potrzebuje pilnie ponad 6 mln zł na przedterminowy wykup obligacji zgłoszonych przez obligatariuszy. Brakujące środki zamierza pozyskać z emisji nowych papierów dłużnych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR