Marka rusza po 2 mln zł z publicznej emisji obligacji

Omawiane walory:

Notowana na NewConnect Marka wraca z kolejną publiczną emisją obligacji. Zapisy na papiery dłużne ruszyły 23 kwietnia i potrwają do 11 maja. Tym razem spółka oferuje obligacje o stałym oprocentowaniu na poziomie 9 proc.

Tym razem Marka oferuje dwuletnie obligacje serii H2 o wartości nominalnej 1 tys. zł każda z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9 procent w skali roku. Względem lutowej serii H1 oprocentowanie jest niższe o 0,5 proc. Odsetki wypłacane będą kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest zastaw na portfelu wierzytelności pożyczkowych o wartości 120 procent wartości emisji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zapisy mogą składać w domu maklerskim VentusAsset Management SA.

– Systematycznie zwiększamy portfel udzielanych przez nas pożyczek, przy zachowaniu konserwatywnego podejścia do oceny pożyczkodawców. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie programu emisji obligacji, a nie jednorazowe pozyskanie większej kwoty. Po sukcesie lutowej emisji, gdy doszło do istotnej redukcji zapisów liczymy, że również teraz nasze papiery znajdą nabywców. Pozyskany kapitał chcemy przeznaczyć oczywiście na dalszy rozwój portfela pożyczek. – powiedział Jarosław Konopka, prezes zarządu Marka SA.

Spółka była obecna na Catalyst z obligacjami serii A (MRK0214) o wartości nominalnej 14,1 mln zł i w całości je wykupiła w lutym 2014 roku. W tym roku spółka wyemitowała pierwszą transzę w ramach I Programu Publicznej Emisji o wartości nominalnej 2 mln zł. Oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów – zapisy zakończyły się aż 19-proc. redukcją. Nowa emisja docelowo ma trafić do obrotu na GPW Catalyst.

W 2014 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 17,6 mln zł oraz zysk netto na poziomie 2,7 mln zł. Na 2015 r. zarząd prognozuje przychody w wysokości 24,5 mln zł i 3,5 mln zł zysku netto. Marka stara się minimalizować ryzyko kredytowe poprzez nowe produkty kierowane do emerytów czy rolników otrzymujących dotacje.

– Obserwujemy, że wprowadzone nowe produkty dla perspektywicznych klientów takich jak rolnicy czy emeryci cieszą się sporym zainteresowaniem. Chcemy zatem sprostać zapotrzebowaniu na te produkty, a do tego niezbędny jest nam kapitał finansujący naszą ekspansję. – dodał Jarosław Konopka.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie kapitału niezbędnego do rozwoju spółki poprzez zwiększenie skali działania. Spółka realizuje strategię polegającą na docieraniu do nowych grup klientów, którzy mają zapewnione stałe dochody. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom spółki Marka SA

wykres_marka

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o marka)

 • Marka przegrała z nowym prawem. Do sądu trafił wniosek o restrukturyzację

  Zmiany legislacyjne na rynku pożyczek oraz spadek popytu spowodowany przez rządowy program 500 plus doprowadziły białostocką spółkę na skraj bankructwa. Wniosek Marki o przyspieszoną restrukturyzację trafił do sądu dwa tygodnie temu.

 • Publiczna emisja obligacji tematem czatu z prezesem Marka SA

  Jarosław Konopka, prezes zarządu spółki udzielającej szybkich pożyczek gotówkowych MARKA SA był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Wtorkowe spotkanie on-line zdominowały pytania dotyczące szczegółów trwającej obecnie publicznej emisji obligacji, które docelowo mają trafić do obrotu na rynek Catalyst. 

 • Marka oferuje obligacje za 2 mln zł, zapisy do 3 lutego

  Notowana na NewConnect MARKA zamierza wrócić na rynek Catalyst. W czwartek spółka ruszyła z publiczną ofertą obligacji. W puli jest 2 tys. zabezpieczonych papierów dłużnych o łącznej wartości nominalnej 2 mln zł.

 • Marka SA pozyskała 12,8 mln zł z emisji obligacji

  Notowana na NewConnect i Catalyst spółka z sukcesem zakończyła emisję obligacji serii B i pozyskała 12,8 mln zł od sześciu inwestorów. Władze MARKA SA przeznaczą środki na spłatę części zobowiązań oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

 • Marka chce pozyskać 12,8 mln zł z emisji nowych obligacji

  Spółka udzielająca szybkich pożyczek gotówkowych potrzebuje pilnie ponad 6 mln zł na przedterminowy wykup obligacji zgłoszonych przez obligatariuszy. Brakujące środki zamierza pozyskać z emisji nowych papierów dłużnych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR