Marka oferuje obligacje za 2 mln zł, zapisy do 3 lutego

Omawiane walory:

Notowana na NewConnect Marka zamierza wrócić na rynek Catalyst. W czwartek spółka ruszyła z publiczną ofertą obligacji. W puli jest 2 tys. zabezpieczonych papierów dłużnych o łącznej wartości nominalnej 2 mln zł.

W tym roku z pierwszą publiczną emisją obligacji ruszyła Marka. Oferta spółki specjalizującej się w udzielaniu pożyczek gotówkowych dotyczy papierów dłużnych serii H1 na łączną kwotę 2 mln zł. Zapisy ruszyły 15 stycznia i potrwają do 3 lutego 2015 r. Papiery są dwuletnie z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9,5 procent w skali roku. Odsetki wypłacane będą kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest zastaw na zbiorze wierzytelności pożyczkowych o wartości 150 proc. wartości emisji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zapisy mogą składać w domu maklerskim Ventus Asset Management SA.

To pierwsza publiczna emisja spółki przeprowadzana w ramach rocznego programu o łącznej wartości do 2,5 mln euro.

– Zdecydowaliśmy się na publiczną emisję obligacji, aby dać szansę każdemu zainteresowanemu na zakup naszych papierów. W zeszłym roku z sukcesem zakończyliśmy proces restrukturyzacji, co przełożyło się wymiernie na naszą sytuację finansową. Zmieniliśmy nasz model działania, który jest teraz efektywniejszy i jednocześnie bezpieczniejszy. Przede wszystkim ograniczyliśmy koszty stałe optymalizując zatrudnienie i plan rozwoju terytorialnego. Obecnie skupiamy się na rozwoju współpracy z pośrednikami kredytowymi, jednocześnie uczyniliśmy ich współodpowiedzialnymi za współpracę z naszymi klientami. Ponadto zmieniliśmy nasz model oceny ryzyka kredytowego tzw. scoring przy udzielaniu pożyczek. Dzięki temu udało się istotnie poprawić jakość portfela. – powiedział Jarosław Konopka, prezes zarządu Marka SA.

Spółka była obecna na Catalyst z obligacjami serii A (MRK0214) o wartości nominalnej 14,1 mln zł i w całości je wykupiła w lutym 2014 roku. Nowa emisja, jak i przyszłe emisje w ramach publicznego programu emisji będą wprowadzane na Catalyst. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 r. Spółka osiągnęła 13,7 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 1,9 mln zł zysku netto. Według prognoz w całym 2014 r. Marka miała uzyskać 19 mln zł przychodów i 2,5 mln zł zysku netto. Na 2015 r. Zarząd prognozuje przychody w wysokości 24,5 mln zł i 3,5 mln zł zysku netto.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom spółki Marka SA

– Nasza historia na rynku obligacji jest pozytywna. Do tej pory wykupiliśmy w terminie wszystkie emitowane papiery. Spółka również w terminie reguluje wszystkie zobowiązania wynikające z prywatnych emisji obligacji. – dodał Jarosław Konopka.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie kapitału niezbędnego do rozwoju spółki poprzez zwiększenie skali działania. Spółka jednocześnie chce docierać ze swoją ofertą do nowych grup klientów, którzy mają zapewnione stałe dochody. Według danych na III kwartał 2014 r. spółka posiada ponad 26 tys. klientów (ponad 28,5 tys. aktywnych umów). Marka stara się minimalizować ryzyko kredytowe poprzez nowe produkty kierowane do emerytów czy rolników otrzymujących dotacje.

wykres_Marka

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o marka)

 • Marka przegrała z nowym prawem. Do sądu trafił wniosek o restrukturyzację

  Zmiany legislacyjne na rynku pożyczek oraz spadek popytu spowodowany przez rządowy program 500 plus doprowadziły białostocką spółkę na skraj bankructwa. Wniosek Marki o przyspieszoną restrukturyzację trafił do sądu dwa tygodnie temu.

 • Marka rusza po 2 mln zł z publicznej emisji obligacji

  Notowana na NewConnect MARKA wraca z kolejną publiczną emisją obligacji. Zapisy na papiery dłużne ruszyły 23 kwietnia i potrwają do 11 maja. Tym razem spółka oferuje obligacje o stałym oprocentowaniu na poziomie 9 proc.

 • Publiczna emisja obligacji tematem czatu z prezesem Marka SA

  Jarosław Konopka, prezes zarządu spółki udzielającej szybkich pożyczek gotówkowych MARKA SA był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Wtorkowe spotkanie on-line zdominowały pytania dotyczące szczegółów trwającej obecnie publicznej emisji obligacji, które docelowo mają trafić do obrotu na rynek Catalyst. 

 • Marka SA pozyskała 12,8 mln zł z emisji obligacji

  Notowana na NewConnect i Catalyst spółka z sukcesem zakończyła emisję obligacji serii B i pozyskała 12,8 mln zł od sześciu inwestorów. Władze MARKA SA przeznaczą środki na spłatę części zobowiązań oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

 • Marka chce pozyskać 12,8 mln zł z emisji nowych obligacji

  Spółka udzielająca szybkich pożyczek gotówkowych potrzebuje pilnie ponad 6 mln zł na przedterminowy wykup obligacji zgłoszonych przez obligatariuszy. Brakujące środki zamierza pozyskać z emisji nowych papierów dłużnych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR