Medicalgorithmics sprzeda wszystkie akcje serii G po 18,25 zł/szt.

Omawiane walory:

Spółka poinformowała o zakończeniu procesu budowania księgi popytu. Zaoferuje maksymalną liczbę akcji, a ustalona cena emisyjna jest wyższa od minimalnej. W piątek rano kurs akcji Medicalgorithmics zyskuje kilkanaście procent.

medicalgorythmics, akcje,

Fot. spółka

– Zarząd Medicalgorithmics S.A. w dniu dzisiejszym ustalił cenę emisyjną Akcji Serii G w wysokości 18,25 złotych za jedną Akcję Serii G. Zarząd Spółki informuje również, że (…) w związku z zakończeniem procesu budowania księgi popytu na Akcje Serii G, w tym samym dniu ustalił łączną liczbę Akcji Serii G, jaka zostanie zaoferowana uczestnikom procesu budowania księgi popytu, którzy złożyli deklaracje zainteresowania objęciem Akcji Serii G, z uwzględnieniem postanowień Uchwały Emisyjnej, na 721 303. Zarząd Spółki zamierza zawrzeć umowy objęcia Akcji Serii G nie później niż do dnia 28 stycznia 2020 r. – czytamy w komunikacie.

Wcześniej w styczniu akcjonariusze Medicalgorithmics wyrazili zgodę na emisję do 721.303 akcji serii G, z pozbawieniem prawa poboru, ale z pierwszeństwem dla akcjonariuszy posiadających akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,5 proc. ogólnej liczby głosów na dzień rejestracji na NWZ. Cena emisyjna nie mogła być niższa niż 16,94 zł za jedną akcję.

Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dalszą realizację procesu zmiany modelu biznesowego w USA oraz rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT medicalg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR