Mennica Polska miała 32,3 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Mennica Polska odnotowała 32,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 6,55 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki spada we wtorkowy poranek o 8,45 proc., a za jedną akcję płacono 26 zł.

mennica, polska, wyniki, akcje,

Fot. fb/Mennica Polska

Zysk operacyjny wyniósł 17,79 mln zł wobec 5,69 mln zł zysku rok wcześniej.

– Grupa kapitałowa osiągnęła poprawę wskaźników rentowności sprzedaży oraz działalności operacyjnej, co było spowodowane odnotowaniem m.in. przychodów ze sprzedaży mieszkań w ramach projektu ‚Mennica Residence’, jak również wyższą sprzedażą i rentownością sprzedawanych produktów w segmencie menniczym. Czynniki te rekompensowały spowodowany COVID-19 spadek wyników w segmencie płatności elektronicznych. Większe przychody i nieproporcjonalnie mniejsze koszty sprzedaży omawianego okresu względem analogicznego okresu roku poprzedniego spowodowały również wzrost wskaźników opartych na wypracowanym zysku netto, nawet w sytuacji pomniejszenia wyniku z powodu zaewidencjonowania niepieniężnej straty na wycenie akcji spółki Enea. Jednak po wyeliminowaniu tego czynnika wskaźnik rentowności netto ukształtował się na poziomie 5,4 proc. i jest prawie trzykrotnie wyższy do wskaźnika analogicznego okresu roku poprzedniego – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 220,68 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 154,91 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2020 r. spółka miała 17,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2,44 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 412,56 mln zł w porównaniu z 327,32 mln zł rok wcześniej.

– Na skutek wzrostu sprzedaży produktów inwestycyjnych w segmencie produktów menniczych przy jednoczesnym spadku sprzedaży biletów w segmencie płatności elektronicznych spowodowanym pandemią Covid-19 w omawianym okresie wzrósł udział segmentu produktów menniczych w strukturze przychodów w do poziomu 75,4 proc – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2020 r. wyniósł 18,36 mln zł wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mennica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR