Mercator Medical skupił akcje własne za łącznie 30,7 mln zł

Omawiane walory:

Mercator Medical zakończył pierwszy skup akcji własnych, w ramach którego nabył 252 931 walorów w celu umorzenia, za łączną kwotę (tj. w etapie z ub. i tego roku) 30,7 mln zł.

mercator,medical,rekawice,gumowe, akcje, skup

Mercator Medical skupił akcje własne za łącznie 30,7 mln zł

– Podczas sesji giełdowych w dniach 20-26 stycznia br. dom maklerski w imieniu spółki kupił 56 293 jej akcji po średniej cenie 355,97 zł (łączna wartość przekracza 20 mln zł). Wraz z nabyciem w połowie ub.r. 196,6 tys. walorów za 10,6 mln zł spółka Mercator Medical zrealizowała skup akcji własnych o wartości 30,7 mln zł, zatwierdzony przez walne zgromadzenie na początku czerwca zeszłego roku – czytamy w komunikacie.

Łącznie spółka nabyła 252 931 akcji własnych w celu umorzenia po średniej cenie 121,21 zł za sztukę.

– Skup ten był uzupełnieniem wypłaconej dywidendy za rok 2019, której wielkość z przyczyn formalnych była znacznie ograniczona. Cieszymy się, że wyniki roku 2020 były wielokrotnie wyższe i będziemy mogli podzielić się nimi z akcjonariuszami. Podtrzymujemy przeznaczenie 35 proc. wyniku netto na dywidendę i ewentualny kolejny skup akcji własnych. O konkretnych kwotach zadecydują akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia, zatwierdzającego sprawozdanie roczne – powiedział CFO Witold Kruszewski, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wstępne, szacunkowe wyniki za czwarty kwartał wskazują na wzrost sprzedaży do ponad 654 mln zł (5x więcej r/r), co pozwoliło na wypracowanie rekordowych wartości wyniku EBITDA (414 mln zł) i zysku netto (370 mln zł). Na tej bazie zysk netto za rok 2020 można szacować na blisko 957 mln zł.

– Z optymizmem patrzymy na rok 2021. Zamierzamy również w kolejnych latach sowicie dzielić się zyskami z akcjonariuszami przy jednoczesnym prowadzeniu inwestycji rozwojowych – zaznaczył Kruszewski.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mercator)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR