Mocne wyniki WDX, spółka zrewanżowała się za poprzedni kwartał

Omawiane walory:

Grupa oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia magazynów powróciła na ścieżkę poprawy wyników. Po stratach w II kwartale, kolejne trzy miesiące zakończyła dwucyfrową dynamiką zysków. W czwartek akcje WDX drożeją o ponad 7 proc.

WDX, dawny Wandalex, po słabszym II kwartale wrócił na ścieżkę wzrostów. W III kwartale 2015 roku spółka zwiększyła zysk netto w ujęciu r/r o 25 proc. do 1,6 mln zł, a zysk EBIT o 28 proc. do 2,04 mln zł. W tym czasie przychody urosły o 57 proc. do 33,9 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku grupa osiągnęła 4 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy 94,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wyższe przychody uzyskano zarówno w segmencie budowy wyposażenia magazynów (+37 proc.), jak i wózków widłowych (+45 proc.). Wynik na poziomie EBITDA przekroczył 12,5 mln zł, przy marży 13,3 proc. Zdarzenia jednorazowe w postaci nakładów na modernizację zakładu produkcyjnego w Zgierzu wyniosły w II i III kwartale prawie 1,2 mln zł (w tym w III kwartale 0,44 mln zł), co obniżyło osiągnięte wyniki.

– Wyniki finansowe WDX w III kwartale są odzwierciedleniem systematycznego wzrostu skali naszego biznesu. Zwiększamy naszą sprzedaż i pracujemy nad osiąganymi marżami. W ostatnim kwartale pozyskaliśmy kilku istotnych klientów, m.in. niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp. Następne miesiące zapowiadają się równie dobrze. – powiedział Marek Skrzeczyński, prezes WDX SA.

Grupie służy rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Oprócz rosnącego popytu na najem tradycyjnych powierzchni magazynowych, pojawił się nowy czynnik na rynku w postaci rozwoju segmentu e-commerce. Według raportu JLL Logistyka e-commerce, do 2020 r. w Polsce powstanie 700 tys. m2 nowych powierzchni magazynowych dedykowanych klientom z sektora e-commerce. To szansa dla spółki WDX, która już realizuje pierwsze kontrakty, m.in. dla marki odzieżowej Lancerto i sklepu internetowego Perfumesco.pl.

– Zakładamy, że sektor e-commerce może być jednym z czynników naszego wzrostu. Sądzimy, że w 2016 r. zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe ze strony właścicieli sklepów internetowych będzie rosnąć. W strukturze rynku tacy najemcy nadal stanowią niewielki odsetek. Dlatego aktualnie pracujemy nad ofertą dedykowaną takim klientom w zakresie przenośników i regałów magazynowych, jak i wózków widłowych. Chcemy być przygotowani na wyższy popyt ze strony podmiotów z e-commerce. – dodaje Marek Skrzeczyński.

Czwartkowe raport finansowy przypadł do gustu inwestorom i akcje spółki rosną o ponad 7 proc. Inaczej było z reakcją na wyniki za II kwartał. Wówczas na widok straty notowania spadały w dwucyfrowym tempie. Niemniej od początku roku stopa zwrotu jest na 95-proc. plusie, w czym duża zasługa dobrych wyników za I kwartał.

wykres_wdx

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR