Monnari Trade: Warunki oferty nabycia Simple wymagają uzgodnień dot. finansowania i akcji obciążonych zastawami

Omawiane walory: ,

Część warunków złożonej przez Monnari Trade oferty nabycia 100 proc. akcji Simple Creative Products od Gino Rossi wymaga uzgodnienia przed podpisaniem dokumentacji transakcyjnej.

(Fot. Monnari)

– W ocenie zarządu Monnari pozostałe, istotne warunki złożonej przez Monnari oferty, w tym między innymi:

  • podpisanie porozumienia z Bankiem PKO BP SA (kredytodawca Simple) odnośnie zasad dalszego finansowania Simple,
  • zwolnienie akcji Simple z obciążających je zastawów rejestrowych i finansowych, jak również wszelkich innych obciążeń – jeżeli takie istnieją lub zaistnieją do dnia zawarcia umowy sprzedaży,

wymagają od zarządu Gino Rossi uzgodnienia i realizacji przed podpisaniem dokumentacji transakcyjnej – czytamy w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

3 sierpnia br. Gino Rossi podało, że jest gotowe zaakceptować zaproponowaną przez Monnari Trade cenę 12 mln zł za 100 proc. akcji Simple Creative Products pod warunkiem zawarcia transakcji do 10 sierpnia i uzyskaniu zgody swojej rady nadzorczej. Spółka oczekuje na pisemną odpowiedź Monnari do 7 sierpnia br.

W połowie lipca Monnari Trade podjęło decyzje o złożeniu skorygowanej oferty dotyczącej nabycia 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products przez Monnari Trade lub podmiot w 100 proc. zależny od Monnari od Gino Rossi. Proponowana przez Monnari Trade cena 100 proc. akcji Simple to 12 mln zł.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 147 mln zł w 2017 r.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ginorossi, MONNARI, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR