Na GPW świąteczny spokój, w grze Polnord, Polimex i Jujubee

Omawiane walory: , , ,

Polnord, Polimex Mostostal, Celon Pharma i Jujubee to najmocniej wyróżniające się spółki w poniedziałkowy poranek na GPW. Reszta, podobnie jak to ma miejsce na innych europejskich parkietach, myślami jest już przy świętach i Nowym Roku.

polnord, celon phrma, jujubee, polimex mostostal, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Co robią inwestorzy giełdowi na ostatniej przed Świętami Bożego Narodzenia sesji? Próbują dotrwać do końca notowań.

Ten żart najlepiej oddaje to, co dziś rano dzieje się zarówno na warszawskiej giełdzie, jak i na większości europejskich parkietów. A w zasadzie nie dzieje. Po 7. kwadransach handlu indeks WIG20 testował poziom 2.128 pkt. i znajdował się dokładnie na poziomie z piątkowego zamknięcia, pozostając już 3. kolejną sesję na podobnych poziomach. W miejscu stały też pozostałe indeksy. WIG testował poziom 57.195 pkt. (-0,01 proc.), mWIG40 3.861 pkt. (-0,02 proc.), sWIG80 11.898 pkt. (-0,08 proc.). Podobnie sytuacja wyglądała na niemieckim DAX, który trzyma się poziomu 13.301 pkt. (-0,13 proc.), natomiast francuski CAC40 stoi przy poziomie 6.019 pkt. (-0,03 proc.).

Do końca dnia ten układ sił raczej już się nie zmieni. Sugeruje to nie tylko typowo świąteczna atmosfera na giełdach, ale też historia przedświątecznych sesji. I nie zmieni tego nawet fakt, że po południu inwestorzy poznają jeszcze amerykańskie dane z listopada o zamówieniach na dobra trwałe (godz. 14:30; prognoza: +1,5 proc. M/M) i sprzedaży nowych domów (godz. 16:00; prognoza: -0,5 proc. M/M). Zostaną one tak samo zignorowane, jak opublikowane rano listopadowe raporty o bezrobociu (5,1 proc.) i produkcji budowlano-montażowej (-4,7 proc. R/R) w Polsce.

Na tym spokojnym giełdowym morzu zdarzają się jednak i wyjątki. To pojedyncze spółki z których napłynęły nowe informacje. Wprawdzie nie porażają one obrotami, ale wyróżniają się już wahaniami.

Akcje Polnordu wystrzeliły w górę o 19,9 proc. do 3,19 zł, po tym jak spółka poinformowała, że przydzieliła ona węgierskiej firmie Cordia International akcje serii T o wartości 63,7 mln zł. Zgodę na tę operację musi jeszcze wyrazić UOKiK.

Kurs Polimeksu Mostostal rośnie o 4,5 proc. do 2,10 zł po tym, jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dopuściło konsorcjum z udziałem Polimeksu do III fazy projektu badawczego pod nazwą „Program Bloki 200+”. Wartość projektu to 62,46 mln zł netto, z czego 50,21 mln zł przypadnie warszawskiej spółce. Wzrost na notowaniach Polimeksu ma miejsce z najniższych poziomów od 2015 roku, a kurs odrobił tygodniowe straty. Jednakże póki co to wciąż tylko korekta w trendzie spadkowym. Układ sił na wykresie uległby zmianie dopiero w momencie wybicia powyżej listopadowego maksimum na 2,285 zł.

Serię spadków przerywa również spółka Celon Pharma. Jej akcje drożeją o 3,8 proc. do 40,50 zł. Wszystko po tym jak spółka „złożyła wniosek do Agencji Żywności i Leków (FDA) o spotkanie (pre-IND meeting) mające na celu konsultację naukową, doprecyzowanie głównych elementów rozwoju klinicznego fazy III oraz strategii regulacyjnej esketaminy Celon DPI na rynku amerykańskim”.

Kolejny już dzień mocno wyróżnia się notowana na NewConnect gamingowa spółka Jujubee, co idzie w parze ze wzrostem obrotów. Dziś jej akcje drożeją o 28,4 proc. do 6,2 zł, po tym jak w piątek podrożały o 17,8 proc.,  w czwartek o 23,7 proc., a od połowy września do połowy grudnia wahały się w okolicach 2,50 zł. Wzrosty napędzają nadziej na sukces gry Dark Moon, która ma się pojawić około czerwca 2020 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CLNPHARMA, Jujubee, Polimexms, polnord, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki POLNORD, Cormay i TIM.

 • Jest kolejne wezwanie na Polnord. Spółka zniknie z GPW

  Cordia International Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6 905 644 akcji POLNORDu, stanowiących 7,08 proc. kapitału spółki, po cenie 3,55 zł za sztukę, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie PKO BP.

 • Polnord zamknął III kwartał niewielką stratą netto

  POLNORD odnotował 0,2 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 11,06 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Kurs akcji dewelopera spada w worek rano o blisko 2,5 proc., a za jeden walor płacono 2,77 zł.

 • Polimex-Mostostal: Obecny poziom długu jest zbyt wysoki, by wypłacić dywidendę

  Obecny poziom długu Polimeksu-Mostostalu jest zbyt wysoki, żeby myśleć o wypłacie dywidendy, wynika z wypowiedzi prezesa Krzysztofa Figata. Spółka myśli natomiast o dywidendzie w perspektywie średnioterminowej.

 • Polimex-Mostostal miał ponad 10 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  Polimex-Mostostal odnotował 10,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 12,71 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Aktualny portfel zamówień Grupy (pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów) wynosi ok. 3,9 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR