Noble Securities chłodno o najbliższych perspektywach kursu akcji 11 bit studios

Omawiane walory:

Maciej Kietliński, analityk Noble Securities, w raporcie z 11 stycznia wydał rekomendację redukuj dla 11 bit studios z 9-miesięczną ceną docelową o 9 proc. niższą od bieżącego kursu na GPW.

11bit,akcje,rekomendacje

Fot. 11 bit studios

W najnowszym raporcie Maciej Kietliński ustalił 9-miesięczną cenę docelową 11 bit studios na 422,51 zł. W czwartek akcje warszawskiego producenta gier wyceniane są na 465 zł.

Zdaniem analityka, przełożenie wyczekiwanej przez rynek premiery Projektu 8 na termin bliżej nieokreślony oraz prognozowany brak premier produkcji własnych w latach 2021 –2022 stanowią czynniki niesprzyjające notowaniom akcji spółki w perspektywie najbliższych miesięcy. Jak zaznacza, premiera trzeciego dodatku do Frostpunka o nazwie „On the Edge” spotkała się z negatywnym odbiorem graczy – według portalu Steam dodatek pozytywnie oceniło 40 proc. osób, podczas gdy analogiczna ocena dla całej gry „Frostpunk” wynosi 90 proc.

W rekomendacji pojawił się także wątek nowego programu motywacyjnego. Zgodnie z założeniami spółka planuje wypracować łącznie 656 mln zł przychodów i 328 mln zł zysku brutto w latach 2021-2025. W ramach programu spółka planuje wyemitować łącznie do 125 tys. warrantów wymiennych na akcje z ceną emisyjną opartą o średni ważony kurs akcji spółki z czwartego kwartału 2020 roku. Wypracowanie 656 mln zł łącznych przychodów w latach 2021-25 ma dać możliwość objęcia przez uprawnione osoby 37,5tys. warrantów. Wypracowanie przez spółkę 11 bit studios 328 mln zł zysku brutto (skorygowanego o koszty programu motywacyjnego) ma uwolnić pulę 87,5 tys. warrantów.

– Założenia programu motywacyjnego można uznać za umiarkowanie ambitne. W kwietniu 2020 r. został opublikowany projekt założeń programu motywacyjnego na lata 2020-23, który zakładał osiągnięcie 357 mln zł przychodów oraz 156 mln zł skumulowanego zysku brutto, skorygowanego o koszt programu. Projekt dopuszczał również możliwość wydłużenia programu do 2024 roku –w tej sytuacji cele finansowe wynosiły odpowiednio: 534 mln zł przychodów i 249 mln zł skumulowanego zysku brutto – czytamy w raporcie przygotowanym przez Macieja Kietlińskiego, analityka Noble Securities.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka planuje zwiększyć zatrudnienie do 250 osób w ciągu dwóch lat. Według danych na koniec września 2020r. spółka zatrudniała 156 pracowników. Spółka zapowiada rozpoczęcie prezentacji nowych gier na przełomie QI i QII 2021 r. Planuje również produkcję gier „AAA-Alternative”. Spółka pracuje obecnie nad trzema własnymi grami, o roboczych tytułach:”Projekt 8″, „Eleanor” i „Dolly”, oraz współpracuje przy wydaniu czterech gier zewnętrznych studiów -robocze nazwy to „Foxhole”, „Vitriol”, „Botin” i „Ava”. Łączny budżet własnych produkcji to ok. 60 mln zł, podczas gdy na projekty wydawnicze może trafić ok. 25 mln zł.

– Na przełomie QIII i QIV 2021 r. spodziewamy się premiery gry Frostpunk na urządzenia mobilne oraz projektu wydawniczego o nazwie Foxhole. Na Q2 2022 r. prognozujemy premierę kolejnego projektu wydawniczego o nazwie „Botin”. Wspomniane premiery mają jednak stosunkowo niewielkie znaczenie w porównaniu z premierami własnymi, z których pierwsza o roboczej nazwie „Projekt Eleanor”, pod którym naszym zdaniem kryje się kolejna odsłona gry Frostpunk, prognozowana jest dopiero na Q2 2023 r. – czytamy w raporcie.

11 bit studios działa na rynku gier od 2010 roku. Jest producentem multiplatformowych gier komputerowych. Spółka ma na koncie takie tytuły jak: Anomaly, This War of Mine i Frostpunk, który zadebiutował w kwietniu 2018 roku.

Rekomendacja dla 11 bit studios powstała 11 stycznia 2021 r. Autorem rekomendacji jest Maciej Kietliński, analityk Noble Securities. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR