Noble Securities zmienia nastawienie do akcji Ten Square Games i rekomenduje ich kupno

Omawiane walory:

Maciej Kietlińśki, analityk Noble Securities, w raporcie z 11 lutego rekomenduje kupno akcji Ten Square Games z ceną docelową 687,93 zł za walor, co daje 20 proc. potencjał wzrostowy wobec obecnego kursu akcji.

tsgames,rekomendacja, gaming, akcje,

Noble Securities rekomenduje kupno akcji Ten Square Games

Według analityka Noble Securities pozytywne wyniki najnowszej gry – Hunting Clash, zarówno pod względem generowanych przychodów, jak również przyrostu liczby nowych użytkowników stwarzają szansę na uzyskanie przez spółkę realnej dywersyfikacji produktowej. Hunting Clash daje możliwość uzyskania bardziej zróżnicowanej struktury przychodowej, ograniczając w przyszłości ryzyko uzależnienia stabilności oraz wysokości przychodów spółki de facto od jednej gry – Fishing Clash.

– W wyniku wystąpienia powyższej pozytywnej zmiany fundamentalnej w działalności spółki oraz po przeprowadzeniu przewidywanego i wskazywanego przez nas jako czynnik ryzyka w poprzedniej rekomendacji procesu ABB, zmieniamy nasze spojrzenie na Ten Square Games, wydając rekomendację kupuj – czytamy w raporcie przygotowanym przez Macieja Kietlińśkiego, analityka Noble Securities.

>> „Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)”?

Najnowsza gra w portfolio spółki, dająca realną szansę na stworzenie dywersyfikacji produktowej, ograniczające ryzyko, iż Ten Square Games „stoi na jednej nodze” w postaci Fishing Clash (FC), generującej 91 proc. całkowitych przychodów spółki. Hunting Clash trafił do global testingu 24 sierpnia 2020 roku i od tamtego czasu wypracował 3,4 mln zł przychodów. Według szacunków portalu Sensor Tower, „Hunting Clash” pobrano w grudniu 2020 r. 1,2 mln razy, o 200 tys. więcej niż miesiąc wcześniej. Gra wypracowała 800 tys. USD przychodów, o 200 tys. więcej niż w listopadzie. Analizując wskaźniki, gra odnotowała zarówno DAU, jak i płatności netto na wyższym poziomie niż Fishing Clash w analogicznym okresie cyklu życia produktu. Budżet reklamowy „Hunting Clash” w ciągu 90 dni od początku globalnych testów wyniósł ok. 2,4 mln USD, podczas gdy w przypadku „Fishing Clash” było to 300 tys. USD.

– Nowa gra w analizowanym okresie osiągnęła 80 proc. średnich przychodów na aktywnego użytkownika (ARPDAU), które w tym samym czasie generował „Fishing Clash”. Zwrot z wydatków reklamowych (ROAS) „Hunting Clash” po 90 dniach globalnych testów stanowił 66 proc. analogicznego wskaźnika „Fishing Clash”. Pomimo słabszych parametrów, analizując poziom przychodów generowanych przez spółkę, przyrost liczby użytkowników, oraz niewielką konkurencję w segmencie gier o tematyce łowieckiej, Hunting Clash może stanowić znaczne uzupełnienie portfolio przychodowego spółki – argumentuje Kietliński.

>> Zobacz także: 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

Spółka nadal jest na etapie starań o pozyskanie licencji na dystrybucję gry Fishing Clash w Chinach, co w przypadku pozytywnego rezultatu, biorąc pod uwagę wartość rynku gier mobilnych w Państwie Środka, może stanowić czynnik pozytywnie wpływający na przychody ze sprzedaży. W H1 2021 planowany jest soft lunch gry golf rush, który daje szansę na dalsze poszerzenie dywersyfikacji produktowej spółki. Ten Square Games prowadzi szerokie działania na rynku fuzji i przejęć inie wyklucza, że do akwizycji dojdzie w pierwszym kwartale 2021 roku. Zdaniem zarządu, spółka weszła w „fazę egzekucyjną” procesu.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

Rekomendacja dla Ten Square Games powstała 11 lutego 2021 r. Autorem rekomendacji jest Maciej Kietliński, analityk Noble Securities. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o TSGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR