Nowe prognozy finansowe szarpnęły kursem akcji Grupy Duon

Omawiane walory:

Zarząd dostawcy energii i gazu postanowił podnieść poprzeczkę na 2015 r. W nowej prognozie finansowej założono wzrost zysku netto o 40 proc. względem poprzednich szacunków. W środę akcje spółki dorżeją o blisko 9 proc.

Grupa Duon podniosła tegoroczne prognozy finansowe. W nowych szacunkach przyjęto zysk netto na poziomie 23,6 mln zł, zysk EBITDA wysokości 43,6 mln zł, EBIT równy 35 mln zł, a przychody na 818,9 mln zł. Marcowe założenia kształtowały się na poziomie odpowiednio: 16,9 mln zł, 30 mln zł, 22,3 mln zł oraz 658,1 mln zł. Natomiast w 2014 r. grupa zanotowała 23,2 mln zł zysku netto, 29,9 mln zł zysku EBIT, 36,6 mln zł zysku EBITDA oraz 636 mln zł przychodów.

Spółka w uzasadnieniu podniesienia prognozy podała, że powodem są bardzo dobre dotychczasowe wyniki finansowe oraz oczekiwania zarządu dotyczące utrzymania się w najbliższym czasie sprzyjających warunków w otoczeniu biznesowym. Zdaniem zarządu, osiągnięcie wyższych niż dotychczas zakładano przychodów ze sprzedaży oraz wyników finansowych możliwe będzie w szczególności dzięki wzrostowi sprzedaży gazu na zasadach TPA, przy jednoczesnym wykorzystaniu spadających cen na rynku hurtowym gazu sieciowego, a także dzięki nowym możliwościom zakupowym w zakresie gazu LNG.

– Znaczne podwyższenie prognozy finansowej może wpłynąć na notowania spółki. Kiedy mieliśmy do czynienia z ogłoszeniem prognozy na br. to kurs Duonu mocno spadał, po tym jak prognoza na 2015 r. okazała się niższa od wyników za 2014 r. Teraz możemy mieć sytuację odwrotną. – zaznacza Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Brokers. 

>> Analityk StockWatch.pl przyjrzał się dokładnie aktualnej sytuacji fundamentalnej Duonu po wynikach za I kwartał 2015 r. >> Zobacz analizę najnowszego raportu kwartalnego Grupy Duon

We wtorek akcjonariusze spółki uchwalili wypłatę 0,05 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 r. Daje to stopę niespełna 2-proc. Na ten cel trafi łącznie 5,18 mln zł. Dzień dywidendy ustalono na 14 lipca, a termin jej wypłaty na 30 lipca 2015 r. 

W środę akcje Duonu zyskują nawet 10 proc. Od początku roku notowania zyskały 59 proc. W tym miesiącu analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową Duonu do 3,78 zł z 3,40 zł poprzednio. Jednocześnie podtrzymano zalecenie kupuj.

wykres_duon

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Duon, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jest wezwanie na wszystkie akcje Duonu po 3,85 zł za sztukę

  Fiński koncern energetyczny położył na stole 445 mln zł za wszystkie akcje DUONu. Analitycy Raiffeisen Brokers nie wykluczają, że oferta skusi inwestorów i wezwanie zakończy się sukcesem.

 • 6 świeżych spółek w styczniowym portfelu DM BOŚ

  W cyklicznym portfelu analityków DM BOŚ pojawili się nowicjusze - 11 bit studios, DUON, Midas, Ronson, Sanok i Unibep. W sumie na liście styczniowych faworytów mamy 21 spółek.

 • Akcje Duonu pod kreską po mieszanych wynikach za III kwartał

  Dostawca gazu i energii elektrycznej zanotował drugi z rzędu kwartał spadku zysków. DUON oczekuje poprawy wyników w IV kwartale, a pomóc w tym mają korzystne uwarunkowania rynkowe i znaczna rozbudowa portfela klientów gazowych.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, po wynikach rosną PGE i Eurocash

  Polska giełda jest w kropce. Mimo że liczba spółek z mocnymi wynikami za III kwartał rośnie, a napięcie wokół sytuacji politycznej w kraju spada, indeksom wciąż brakuje paliwa do solidnego odbicia. We wtorek ponownie ważą się losy WIG20, któremu zostało już tylko kilka punktów zapasu do arcyważnego wsparcia na poziomie 2.000 pkt.

 • FED i wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Bogdanka i Idea Bank

  W środę inwestorzy skupiają uwagę na prognozach przed wieczornym komunikatem FED-u oraz analizach najnowszych danych fundamentalnych giełdowych spółek. W Stanach sprawozdaniem podzielił się Apple, a w Polsce raportem za III kwartał poczęstowały takie spółki jak Budimex, Assceco Business Solutions, Radpol, Żywiec czy Idea Bank.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR