NTT System szykuje kolejną szczodrą dywidendę

Omawiane walory:

Producent i dystrybutor sprzętu IT podnosi stawkę dywidendy o blisko 50 proc. Rekomendacja zarządu na 2016 r. to 0,22 zł na jedną akcję.

Zarząd NTT System chce w tym roku przeznaczyć na dywidendę około 3 mln zł. W przeliczeniu na jedną akcję daje to 0,22 zł i stopę na poziomie 7 proc. W zeszłym roku spółka wypłaciła 0,15 zł na akcję. Wówczas stopa wynosiła 5,8 proc.>> Historię dywidend NTT System prześledzisz tutaj

W ubiegłym roku grupa zarobiła na czysto 5,7 mln zł, poprawiając się o 74 proc. r/r. Zysk EBIT zwiększył się o 9,5 proc. do 8,65 mln zł. W tym okresie przychody wzrosły o niespełna 1 proc. do 730,9 mln zł. Największy wzrost wygenerowała sprzedaż w segmencie dystrybucji komputerów, notebooków i tabletów. Sprzedaż ta zwiększyła się o 24 proc. do 420 mln zł.

– To efekt z jednej strony powodzenia, jakim cieszyły się wśród klientów komputery znajdujące się w ofercie (głównie Lenovo i HP), ale także coraz bardziej rozbudowanego portfolia oferowanych urządzeń mobilnych. Zarząd jednostki dominującej zauważa, że tendencja wzrostowa, powinna być utrzymana w kolejnych okresach. W omawianym okresie istotnie również wzrósł wolumen sprzedaży konsoli dla graczy, gier i akcesoriów z nimi związanych (Microsoft). – czytamy w raporcie NTT System.

Na koniec 2015 r. spółka dysponowała kwotą 73,7 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wobec 18,3 mln zł rok wcześniej. Zobowiązania krótkoterminowe powiększyły się z 112,7 mln zł do 162,6 mln zł. Natomiast cash flow operacyjny wyniósł 95 mln zł. W tym roku akcje NTT System zyskały ponad 15 proc. W skali 12 miesięcznej zwyżka sięga 53 proc.

wykres_nttsystem

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR