Ostry handel akcjami mimo wakacji, w grze JW Construction i Vistula

Omawiane walory: , , , , ,

W piątek nie działa giełda w USA, a w sprawie Grecji jest spokój do niedzielnego referendum. W takiej sytuacji znaczenia dla notowań nabierają czynniki lokalne. Na warszawskiej giełdzie trwa handel akcjami popularnych spółek, mimo lekkiej presji na zamykanie pozycji przed weekendem.

Zwolennicy przyjęcia warunków wierzycieli mają w Grecji nieznaczną przewagę, ale mieści się ona w granicach błędu statystycznego. Wynik referendum będzie loterią. Na początku piątkowej sesji polskie indeksy znajdują się w okolicach wczorajszego zamknięcia, ale sytuacja techniczna i niepewność dotycząca wyników głosowania Greków będzie sprzyjać zamykaniu pozycji. Nie funkcjonują dzisiaj również rynki za oceanem, co odbije sie na płynności na naszej giełdzie.

Na tle słabego rynku wyróżnia się kilka spółek. O 6 proc. rośnie JW Construction. Spółka sprzedała w II kw. 352 mieszkania, co oznacza wzrost o 41,9 proc. Drugim czynnikiem jest podniesienie rekomendacji z trzymaj do kupuj przez DM BOŚ. Cena została ustalona na poziomie 5,60 zł, co daje 60 proc. potencjału do wzrostu licząc od czwartkowego zamknięcia.

O ponad 3 proc. zwyżkuje również kurs Vistuli. Przychody ze sprzedaży spółki w segmencie odzieżowym wzrosły w ubiegłym miesiącu o 22,6 proc. To kolejny wzrost z rzędu. Pozytywna jest również sytuacja na wykresie cenowym. Kurs wybił się się górą z kanału spadkowego i zakończył w ten sposób trwającą od kwietnia korektę spadkową. >> Więcej w piątkowym Wykresie Dnia

Warto zwrócić uwagę na komunikat o emisji obligacji o wartości do 1 mld zł przez Cyfrowy Polsat. W przypadku powodzenia pozwoli ona zrefinansować starsze i wyżej oprocentowane zadłużenie.

Zaskakująca jest informacja z Tauronu, który nie tylko nie sprzeda swoich farm wiatrowych, ale wspólnie z Eneą będzie inwestował w zwiększenie mocy produkcyjnych. Kurs pierwszej ze spółek zwyżkuje o 0,2 proc., a drugiej o 1,3 proc.

– Tauron miał sprzedawać aktywa wiatrowe by poprawić swoją sytuację gotówkową. Powyższa informacja wydaje się być lekko zaskakująca biorąc pod uwagę nawet niską cenę zielonych certyfikatów. -komentuje Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Brokers

KIO uwzględniła odwołanie konsorcjum Mirbudu i nakazała odrzucenie oferty PUT Intercor, która była wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na obwodnicę Góry Kalwarii. Drugą najlepszą ofertę złożyło konsorcjum Mirbudu (90 proc.) i PBDiM Erbedim (10 proc.), co daje mu szansę na objęcie tego wartego 329 mln kontrtaktu. Kurs zwyżkuje rano o 0,8 proc.

– Im większy backlog tym potencjalnie wyższa sprzedaż w przyszłości. Jeżeli rzeczywiście Mirbud podpisze ten kontrakt to stanowi on dużą wartość dla spółki. – oecenia Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Brokers.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CYFRPLSAT, Enea, jwconstr, Mirbud, tauron, vistula, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Mocne wzrosty na giełdach, na fali CCC i koncerny energetyczne Kolejny dzień mocnych wzrostów na giełdach. Indeksy w Warszawie rosną o ponad 2 proc., a inwestorzy coraz mocniej wierzą w rychłe ożywienie po pandemii i kupują mocno wcześniej przecenione spółki.
 • PKN Orlen ma porozumienie z Energą i Eneą w sprawie elektrowni Ostrołęka C

  PKN Orlen zawarł porozumienie ze spółkami Energa i ENEA, dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie elektrowni Ostrołęka C realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka. Porozumienie to przewiduje kontynuację inwestycji ze zmianą założeń technologicznych z technologii węglowej na technologię opartą na paliwie gazowym.

 • Enea miała wstępnie 423 mln zł zysku netto w 2019 r.

  Grupa ENEA wypracowała 15,8 mld zł przychodów ze sprzedaży netto, 3,41 mld zł EBITDA i 423 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W środę kurs akcji spółki rośnie o 5,5 proc.

 • CD Projekt ratuje WIG20, w tle potężna przecena Nextbike

  Doniesienia ze spółek zdominowały środowy poranek na GPW. Ponad 40-proc. przecenę notuje Nextbike Polska, które które ogłosiło niewypłacalność. Temat Ostrołęki C psuje krew akcjonariuszom Energi, Enei i Orlenu, a polityka odciska swe piętno na notowaniach OncoArendi Therapeutics. Wzrosty WIG20 to jednak przede wszystkim zasługa CD Projektu.

 • Energa i Enea: Elektrownia Ostrołęka dokonała odpisów na 1.027 mln zł

  Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. - spółka Energi i Enei realizująca projekt budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C - zdecydowała o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych w łącznej wysokości 1.027 mln zł. Odpisy obniżą skonsolidowany wynik netto Energi o 443 mln zł, a Enei - o ok. 500,9 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR