Patch dla WIG20, w grze CD Projekt, Orlen i Asbis

Omawiane walory: , , , , ,

Informacje o spodziewanych dodatkach do gry "Cyberpunk2077" windują kurs akcji CD Projektu i jednocześnie notowania indeksu dużych spółek. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach KCI, Asbisu i NanoGroup.

cdprojekt, pknorlen, LOTOS, asbis, kci, nanogroup, komentarz, akcje, indeksy

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest informacja o odblokowaniu Kanału Sueskiego. W Warszawie została ona jednak przykryta przez doniesienia o nowych dodatkach do gry „Cyberpunk2077”, mających naprawić wiele wcześniejszych błędów, poprawić grywalność i zachęcić do jej zakupu. Kurs CD Projektu, który jeszcze w czwartek zakończył dzień na dwuletnich minimach, wystrzelił mocno w górę. Po prawie trzech godzinach handlu rósł on o 8,25 proc. do 229,50 zł, testując już poziom 233,10 zł. To może dać początek nieco większemu odbiciu na akcjach tej spółki. Szczególnie, że na jutro zaplanowana jest aktualizacja strategii, a dzień później w StockWatch.pl odbędzie się czat inwestorski z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem. Wszystko to mogą być impulsy służące podbiciu notowań.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Wzrosty akcji CD Projektu przekładają się na zwyżkę indeksu WIG20 (1.943 pkt.; +1,29 proc.), który tym sposobem oddala się od poziomu 1.900 pkt., potwierdzając piątkowy zwrot ze strefy wsparcia usytuowanej poniżej i tworzonej przez minima z poprzednich miesięcy. To znacząco poprawia układ techniczny na wykresie indeksu, sugerując możliwość powrotu w pierwszej połowie kwietnia powyżej 2.000 pkt.

Spory udział w sięgających 1,3 proc. wzrostach WIG20 ma PKN Orlen. Przed południem akcje paliwowego koncernu drożały o 3,11 proc. do 65 zł. Tym samym za definitywnie zakończoną można uznać dwutygodniową spadkową korektę na tych akcjach. Powrót do marcowych maksimów (70,90 zł) ponownie jest sprawą otwartą.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku Lotosu, który też zakończył korektę i rosnąc dziś o 2,35 proc. do 43,49 zł, kieruje się ku niedawnym szczytom (48,78 zł).

CD Projekt i spółki paliwowe zdominowały nastroje na warszawskiej giełdzie, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść byków. Dużo ciekawego dzieje się też na mniejszych spółkach.

Niezmiennie gorąco jest na akcjach Asbisu, które biją dziś kolejne historyczne rekordy. Kurs rośnie o 13,24 proc. do 16,76 zł, powiększając roczną stopę zwrotu do ponad 588 proc. (tylko od początku 2021 roku akcje te zdrożały dwukrotnie). Asbis poinformował w komunikacie, że w 2021 roku prognozuje wypracować zysk netto w przedziale 47-51 mln dolarów, przy przychodach sięgających 2,7-2,9 mld dolarów. Dla porównania w 2020 roku zysk spółki wzrósł o 139,6 proc. rok do roku do 36,5 mln dolarów, a przychody zwiększyły się o 23,6 proc. do 2,37 mld dolarów.

Akcje KCI drożeją o 15,04 proc. do 1,04 zł po informacji o możliwej sprzedaży spółki Gremi Media, czyli wydawcy gazet „Rzeczpospolita” i giełdowy „Parkiet”. Wcześniej na rynku spekulowano, że oba tytuły może przejąć PKN Orlen.

NanoGroup drożeje o 15,86 proc. do 8,40 zł, po tym jak jej spółka zależna podpisała umowę z chińską firmą Guangdong Sunho Pharmaceutical Co. ws. „produkcji pierwszej partii kandydata na lek onkologiczny o nazwie PolEpi oraz placebo”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis, CDPROJEKT, kci, Lotos, nanogroup, PKNOrlen)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR