Pierwsza część Wiedźmina dobrze sobie radzi na platformie Mac

Omawiane walory:

CD Projekt RED poinformował, że w ciągu trzech miesięcy od premiery sprzedał 50 tys. sztuk pierwszej części kultowego tytułu w wersji na komputery Mac. Dotychczas spółka zakładała, że w całym cyklu życia produktu nabywców znajdzie około 30 tys. klientów. Druga części sagi na platformę Mac ukaże się jesienią. Kurs wydawcy gier pozytywnie zareagował na wyniki sprzedaży.

Premiera rozszerzonej edycji Wiedźmina na komputery Mac odbyła się podczas wiosennej konferencji spółki w kwietniu tego roku. To pierwszy tytuł CD Projekt RED przeznaczony na urządzenia tego typu. Pomimo faktu, że od premiery pierwszej części gry na rynku minęło pięć lat, wersja Macowa cieszy się ogromną popularnością. Daje to również nadzieję na duży sukces nadchodzącej premiery drugiej części gry.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wielkością sprzedaży Wiedźmina na Maca. W ciągu trzech miesięcy nabywców znalazło już więcej sztuk niż zakładaliśmy dla całego cyklu życia tego produktu, a sprzedaż wciąż jest kontynuowana. Te wyniki pozytywnie nastrajają nas przed nadchodzącą premierą najnowszej, drugiej części Wiedźmina na komputery Mac, która na tej platformie nastąpi na jesieni tego roku. – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Na początku roku spółka odzyskała całość praw do pierwszej części Wiedźmina. Z tego powodu wszystkie środki pochodzące ze sprzedaży gry, po pomniejszeniu o marże platformy Steam, trafiają do giełdowej spółki. Lepsze od oczekiwań wyniki sprzedaży przełożą się na wzrost zysku netto spółki.

50 tys. kopii Wiedźmina na platformę Mac powinno dodać jakieś 0,9 mln zł do zysku netto wobec naszych wcześniejszych założeń o kwocie 0,5 mln zł. CD Projekt RED zaplanował premierę Wiedźmina 2 na platformę Mac na jesień – ta gra również powinna mieć wyższy wpływ na wyniki spółki ze względu na wyższą cenę detaliczną, wyższą oczekiwaną liczbę sprzedanych egzemplarzy oraz sprzedaż przez dwóch cyfrowych dystrybutorów: Appstore oraz Steam. – komentuje Łukasz Kosiarski DM BZ WBK

>> Dokładne informacje na temat wyników i kondycji finansowej spółki >> Znajdziesz na dedykowanej spółce stronie w serwisie StockWatch.pl

Mimo, że sukces Wiedźmina w wersji na platformę Mac okazał się większy od oczekiwań, to sprzedaż na tę platformę wciąż stanowi niewielką część całości. W ciągu 5 lat od debiutu serii obie części Wiedźmina, stworzone przez polskie studio, sprzedały się na całym świecie w 4 mln egzemplarzy.

Według raportu za I kwartał, przychody CD Projekt RED wyniosły 17,68 mln zł i były o 12,1 proc. wyższe niż rok wcześniej (15,76 mln zł). O 6,7 pkt. do 27 proc. spadł również wskaźnik ogólnego zadłużenia. Nadawany przez StockWatch.pl rating Altmana, który na bieżąco mierzy kondycję finansową spółek, znajduje się na bezpiecznym poziomie AA-.>> Pełne omówienie wyników za I kwartał 2012 r. >> Znajdziesz w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdred, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rynek walczy o utrzymanie przyczółka, w grze KGHM i Petrolinvest

  W środę brakuje paliwa do wzrostów, a główną tego przyczyną jest impas w rozmowach ws. pomocy dla Grecji. Atmosferę podgrzał Ben Bernanke, który stwierdził, że FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia skutków możliwej zapaści finansowej. Indeksy walczą jednak o utrzymanie status quo, co świadczy o sile rynku.

 • Rynki fruną na skrzydłach politycznej zgody, w grze KGHM i CDRED

  Inwestorzy znów zaczęli grać pod rozwiązanie politycznego węzła. Zachęciły ich ostatnie wypowiedzi polityków, dające nadzieję na kompromis w sprawie zamrożonej pomocy finansowej dla Grecji, oraz zażegnanie klifu fiskalnego w USA. Od rana polski rynek popisuje się siłą i dynamicznie rośnie na fali lepszych nastojów.

 • Dobre wyniki napędzają wzrost kursu CD Projekt RED

  Wydawca gier komputerowych potwierdził, że wrześniowo-październikowa zwyżka kursu miała uzasadnienie. Zaprezentowane wyniki okazały się znacznie lepsze niż szacunki biur maklerskich. Mimo niemrawej sesji we wtorek notowania CDRED pokaźnie się zielenią.

 • Rozkład jazdy na ostatni tydzień sezonu wyników kwartalnych

  Od poniedziałku do czwartku inwestorzy przeżyją raportowe szaleństwo. W kilka dni ukaże się blisko 600 publikacji, których nie wolno przegapić. StockWatch.pl przypomina kiedy pojawią się sprawozdania najważniejszych spółek oraz czego można się po nich spodziewać.

 • Giełda ustawiła się na październikowe wzrosty

  Inwestorzy mają za sobą już dwa miesiące wzrostów, choć rodzą się one w bólach. Wiele wskazuje, że październik też będzie zielony. Analitycy podkreślają, że sytuacja globalna zaczyna się poprawiać, a polepszeniu nastrojom służą zbliżające się jesienne wybory prezydenckie w USA.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR