PragmaGo wchodzi na Allegro. Kurs akcji wystrzelił

Omawiane walory:

PragmaGo podpisała umowę z Allegro. Giełdowa spółka dostała wyłączność na wdrożenie i obsługę faktoringu online dla klientów platformy. Po południu kurs akcji PragmaGo rośnie o ponad 20 proc.

pragmago, allegro, umowa, factoring,

PragmaGo wchodzi na Allegro. Kurs akcji wystrzelił

PragmaGo zapewni użytkownikom serwisu allegro.pl usługę faktoringu online z przejęciem ryzyka wypłacalności. Sprzedawcy zyskają możliwość otrzymania natychmiastowej zapłaty za sprzedany towar, a kupujący będą mogli nabywać towary z odroczonym terminem płatności.

– Realizacja usługi będzie odbywać się online, w komunikujących się ze sobą aplikacjach Allegro.pl i Navi PragmaGO. Umowa przewiduje szczegółowy harmonogram prac wdrożeniowych, a także integracji technicznej aplikacji Stron oraz procesów operacyjnych w projekcie – czytamy w komunikacie.

PragmaGo pozyskała dużego partnera oraz spory rynek na wyłączność w przez pierwsze 1,5 roku od uruchomienia usługi. Umowa została zawarta na czas nieokreślony z 12 miesięcznym okresem wypowiedzenia oraz daje gwarancję, że przez okres 18 miesięcy od uruchomienia produktu Allegro nie nawiąże współpracy z podmiotem konkurencyjnym. Spółka zobowiązana jest także nie tworzyć analogicznego produktu z podmiotami konkurencyjnymi w stosunku do Allegro.

Spółka zobowiązała się również do zapewnienia środków finansowych pozwalających na zrealizowanie w ramach projektu obrotów faktoringowych do końca 2021 r. co najmniej w kwocie 500 mln zł oraz do końca 2022 r. co najmniej w kwocie 1,2 mld zł.

Przedmiotem działania PragmaGo jest obrót wierzytelnościami. Firma zajmuje się windykacją wierzytelności na podstawie umów powierniczego przelewu wierzytelności oraz ich kupnem w celu windykacji na własny rachunek. Dodatkowo spółka oferuje usługi factoringowe oraz ochronę kredytu kupieckiego. Swoje usługi oferuje dla podmiotów działających głównie na rynku krajowym, jednak windykuje również wierzytelności zagraniczne. Celem spółki jest zwiększenie skali działania. W maju 2010 roku notowania spółki zostały przeniesione z NewConnect na główny parkiet. W poniedziałek około godziny 13:20 kurs akcji rósł o ponad 22 proc. Jedna akcja kosztuje równo 17 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pragmafa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 hojnych spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Inwestorzy już mogą zakasać rękawy, bo na GPW ruszają prawdziwe żniwa. Do zebrania jest 55 dywidend ze spółek notowanych na rynku głównym i NewConnect. W najgorętszym okresie w całym roku nie zabraknie też ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • Pragma Faktoring dostała zielone światło na publiczne emisje obligacji

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Pragmy. Dokument będzie podstawą do emisji i publicznego oferowania kolejnych serii obligacji spółki, emitowanych w ramach I Publicznego Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nie wyższej niż 50 mln zł.

 • RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • 8 hojnych spółek, które rozpoczynają dywidendowe żniwa

  Pierwsze tegoroczne dywidendy już trafiły do akcjonariuszy, a następne spółki szykują wypłaty zeszłorocznych zysków. StockWatch.pl w oparciu o uchwały z walnych i najbliższe terminy ustalania praw wybrał najciekawsze propozycje o stopie dywidendy od 5 do nawet 10 proc.

 • 12 nowych propozycji ze spółek dywidendowych

  Deklaracjom wypłaty dywidendy nie ma końca. Nic dziwnego, bo regularne dzielenie się zyskiem cementuje akcjonariat i przyciąga kolejnych długoterminowych inwestorów. W tym tygodniu padł szereg kolejnych propozycji dywidendowych, ze stopą sięgającą nawet 10 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR