Pragma Faktoring dostała zielone światło na publiczne emisje obligacji

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Pragmy. Dokument będzie podstawą do emisji i publicznego oferowania kolejnych serii obligacji spółki, emitowanych w ramach I Publicznego Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nie wyższej niż 50 mln zł.

– W ramach programu emitent może wyemitować jedną lub więcej serii zdematerializowanych obligacji na okaziciela w okresie nie dłuższym niż dwanaście miesięcy od dnia zatwierdzenia prospektu. Obligacje będą zabezpieczone w sposób i w terminach określonych w prospekcie emisyjnym podstawowym i ostatecznych warunkach emisji poszczególnych serii. Poszczególne serie obligacji mogą mieć zróżnicowane szczegółowe warunki emisji, w tym zasady dotyczące oprocentowania – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Szczegółowe warunki emisji każdej serii, w tym cena emisyjna, zawarte będą w ostatecznych warunkach emisji każdej serii obligacji, które będą także ustalać:

 • jednostkową oraz łączną wartość nominalną obligacji emitowanych w ramach danej serii;
 • wysokość oprocentowania;
 • czas wykupu;
 • ewentualne prawo spółki do wcześniejszego wykupu;
 • okresy odsetkowe, które będą wynosiły 3, 6 lub 12 miesięcy

Pragma Faktoring SA jest firmą faktoringową z sektora pozabankowego. Spółka rozpoczęła działalność w 1996 r., świadcząc usługi w zakresie obrotu wierzytelnościami i windykacji. Po przekształceniu w spółkę akcyjną w 2007 roku Grupa Finansowa Premium zadebiutowała na głównym rynku GPW, zaś w 2011 roku pozyskała nowego akcjonariusza większościowego – Pragma Inkaso i zmieniła nazwę na obecną.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pragmafa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 hojnych spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Inwestorzy już mogą zakasać rękawy, bo na GPW ruszają prawdziwe żniwa. Do zebrania jest 55 dywidend ze spółek notowanych na rynku głównym i NewConnect. W najgorętszym okresie w całym roku nie zabraknie też ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • 8 hojnych spółek, które rozpoczynają dywidendowe żniwa

  Pierwsze tegoroczne dywidendy już trafiły do akcjonariuszy, a następne spółki szykują wypłaty zeszłorocznych zysków. StockWatch.pl w oparciu o uchwały z walnych i najbliższe terminy ustalania praw wybrał najciekawsze propozycje o stopie dywidendy od 5 do nawet 10 proc.

 • 12 nowych propozycji ze spółek dywidendowych

  Deklaracjom wypłaty dywidendy nie ma końca. Nic dziwnego, bo regularne dzielenie się zyskiem cementuje akcjonariat i przyciąga kolejnych długoterminowych inwestorów. W tym tygodniu padł szereg kolejnych propozycji dywidendowych, ze stopą sięgającą nawet 10 proc.

 • 8 emitentów obligacji, którym DM Banku BPS podniósł noty

  W czerwcowym raporcie o obligacjach eksperci z DM Banku BPS przycięli oceny dla 21 z 62 obserwowanych spółek. Jedynie garstka emitentów z rynku Catalyst może cieszyć się z wyższej noty. Inwestorzy muszą zachować ostrożność, ponieważ Wewnętrzny Indeks Inwestycyjny blisko połowy spółek znajduje się w strefie podwyższonego ryzyka inwestycyjnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR