Prairie Mining pozywa Ministerstwo Środowiska ws. kopalni Jan Karski

Omawiane walory:

Prairie Mining Limited rozpoczęło działania sądowe przeciw Ministerstwu Środowiska (MŚ) w związku z nieudzieleniem w przewidzianym prawem terminie prawa do użytkowania górniczego dla terenu obejmującego planowaną kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

– Prairie złożyło wniosek o umowę użytkowania górniczego dla kopalni Jan Karski pod koniec grudnia 2017 r. Na dzień wydania komunikatu MŚ nie umożliwiło Prairie zawarcia umowy użytkowania górniczego dla kopalni Jan Karski – czytamy w komunikacie.

W związku z tym spółka rozpoczęła działania prawne w polskim sądzie.

– Polski sąd cywilny może prawnie wymusić zawarcie umowy użytkowania górniczego w miejsce decyzji MŚ – wskazano.

Działania sądowe mają na celu także uniemożliwienie Ministerstwu Środowiska przyznanie koncesji na ten teren innemu podmiotowi.

– Spółka rozważy wszelkie inne działania konieczne do zabezpieczenia swoich praw koncesyjnych, co może skutkować podjęciem kolejnych działań przeciwko MŚ, w tym wykorzystaniem ochrony wynikające z dwustronnych i wielostronnych umów o ochronie inwestycji – zaznaczono także.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Prairie zdecydowało się wystąpić o umowę użytkowania górniczego w związku z faktem, że wyłączne prawo do złożenia wniosku o koncesję dla kopalni Jan Karski obowiązywało do 2 kwietnia br. Do tego dnia spółka nie otrzymała decyzji środowiskowej dla projektu – jedynego dokumentu, jakiego brakuje jej do możliwości złożenia wniosku o koncesję.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce – Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Prairie, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR