Prairie chce pozyskać 4 mln AUD z emisji akcji na australijskiej giełdzie

Omawiane walory:

Prairie Mining Limited zaprosiła uprawnionych akcjonariuszy do nabycia nowych akcji po cenie emisyjnej 0,25 AUD (0,69 zł) za akcję. Łącznie Prairie chce pozyskać 4 mln AUD (ok. 2,5 mln euro).

prairie, emisja, akcje,

Prairie chce pozyskać 4 mln AUD z emisji akcji na australijskiej giełdzie

– Spółka zamierza pozyska 4 mln AUD (ok. 2,5 mln euro) od uprawnionych akcjonariuszy i zamierza wykorzystać wpływy z emisji na kapitał pracujący oraz możliwości rozwoju w związku z ogłoszeniem 1 lipca 2020 r., że spółka pozyskała 18 mln AUD (12,3 mln USD) finansowania na prowadzenie w arbitrażu sprawy przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej w związku z naruszeniem polsko-australijskiej umowy o inwestycjach oraz polsko-brytyjskiego Traktatu Karty Energetycznej – czytamy w komunikacie.

Oferta zakupu akcji skierowana jest do akcjonariuszy, którzy posiadali akcje Prairie na zakończenie sesji giełdowej na australijskiej giełdzie (ASX) 20 lipca 2020 r. Oferta rozpoczyna się 23 lipca i potrwa do 14 sierpnia.

– Prairie wkrótce poinformuje o ofercie akcji dedykowanej akcjonariuszom zarejestrowanym w Polsce, zgodnej z polskimi regulacjami – czytamy w osobnym komunikacie.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce – Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Prairie)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR