Przecena na kursie NTT System po prezentacji nowej strategii

Omawiane walory:

Producent sprzętu IT według nowej strategii chce zwiększyć portfolio produktów pod marką własną oraz wejść na nowe rynki. Oprócz tego spółka zamierza być bardziej przewidywalna dla rynku kapitałowego. Czwartkowa reakcja rynku to blisko 6-proc. przecena akcji NTT System.

W ostatnich tygodniach nowe strategie w spółkach to wyjątkowo popularny temat. W środę plan na lata 2013-2015 przedstawił NTT System. Spółka chce w tym okresie zwiększyć poziom rentowności EBIT do 1-1,5 proc., systematycznie zwiększać przychody r/r (5-15 proc.) oraz corocznie wypłacać dywidendę. W planach jest także poszerzanie oferty produktów pod własną marką, szczególnie urządzeń mobilnych (smartfon, tablet, ebook), rozwój oferty kontentu na produkowane urządzenia oraz zwiększenie udziału usług integratorskich z zakresu infrastruktury IT i obszaru działalności (eksport, nowe sektory).>> Komunikat wraz z raportem znajdziesz tutaj.

Z przyjętych założeń wynika, że sprzedaż produktów pod własną marką (tablety, desktopy, komputery AIO, serwery) ma stanowić w 2015 roku 25 proc. całości. W latach 2014-2015 r. NTT chce osiągnięć sprzedaż własnych tabletów na poziomie 100 tys. rocznie oraz rozpocząć sprzedaż smartfonów pod własną marką. Zamierza rozpocząć handel urządzeniami mobilnymi w kanale telekomunikacyjnym oraz do działów telco w sieciach detalicznych. Strategia przewiduje także wejście na rynek zamówień publicznych oraz wejście na rynek SMB.

W I kwartale 2013 roku spółka zanotowała spadek przychodów w ujęciu r/r z 152,6 mln zł do 143 mln zł. EBIT wyniósł 2,5 mln zł wobec straty na poziomie -0,3 mln zł. Natomiast zysk netto spadł z 0,39 mln zł do 0,35 mln zł. Ekspert StockWatch.pl przy okazji analizy raportu zwracał uwagę na szereg mankamentów.

– Pod względem rentowności NTT nie odstaje od największych krajowych dystrybutorów IT, jak Action czy ABC Data. Niestety brakuje mu skali (aby odejść mocniej od kosztów stałych), a rosnąć na ciasnym rynku jest ciężko i w dodatku to kosztuje, o czym świadczy odpuszczenie rynków eksportowych. Widzę pewną niespójność w tworzonym wizerunku (sprawozdania finansowe, prezentacje na stronie), a prowadzonym biznesem. Nie mam także przekonania czy NTT wie, jakim chciałby być podmiotem. Z jednej strony mamy największą sprzedaż w segmencie akcesoriów komputerowych z drugiej przedstawianie się jako czołowego producenta wysublimowanych stacji AIO. – czytamy w analizie Pawła Bieńka, analityka StockWatch.pl.>> Zobacz całą treść analizy najnowszego raportu

Czwartkowe zachowanie kursu NTT System wykazuje na brak zdecydowania, jednak należy zauważyć, że ruch odbywa się przy obrotach. Ostatnio notowania spółki mają za sobą ponad 2-miesięczną przecenę, która doprowadziła do 20-proc. spadku.>> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR