Przychody Auto Partner wzrosły o 50,2 proc. r/r do 199,55 mln zł w maju

Omawiane walory:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 199,55 mln zł w maju 2021 r., co oznacza wzrost o 50,2 proc. r/r.

autopartner, akcje, wyniki,

Fot. Pexels

Spółka szacuje, że w ujęciu narastającym za okres od stycznia do maja br. przychody grupy wyniosły 854,39 mln zł, co stanowi wzrost o 38,5 proc. r/r.

Jednostkowe przychody wyniosły w minionym miesiącu 199,1 mln zł wobec 132,68 mln zł rok wcześniej, a przychody spółek zależnych 7,78 mln zł w porównaniu do 8,27 mln zł w kwietniu 2020 r.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,67 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o AUTOPARTN)

 • 10 faworytów BM BNP Paribas BP na czerwiec

  Warszawska GPW idzie jak burza, a główne indeksy śrubują wieloletnie rekordy. Zdaniem ekspertów z BM BNP Paribas BP, w czerwcu dobra passa powinna się utrzymać. W gronie faworytów wymieniają 10 spółek z kilku gorących ostatnio branż.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt, JSW i Action

  Ostatnia przed Świętami Wielkanocnymi sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem wzrostów. W centrum uwagi znajduje się m.in. odreagowujący CD Projekt, ale też CCC, JSW, PGNiG, Action i Bioton.

 • Auto Partner rekomenduje 0,10 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

  Zarząd Auto Partner rekomenduje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w kwocie 13 062 000 zł, tj. 0,10 zł na jedną akcję. Pozostałą część zysku netto za rok obrotowy 2020 zarząd rekomenduje przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR