PZ Cormay rusza ze sprzedażą Equisse licząc na znaczący wzrost biznesu

Omawiane walory:

PZ Cormay może rozpocząć proces wprowadzania analizatora biochemicznego Equisse do obrotu na rynku polskim i europejskim oraz rozpocząć procedurę zgłoszeniową lub rejestracyjną w krajach, w których jest to wymagane. Spółka ocenia, że model sprzedaży Equisse otwiera przed grupą drogę do znacznego wzrostu skali prowadzonego biznesu.

– Wprowadzenie analizatora Equisse do sprzedaży to nie tylko pozytywne zwieńczenie wieloletniej pracy zespołu PZ Cormay, ale również potencjalnie przełomowy moment w historii grupy. Wyniki przeprowadzonych testów dowodzą, że Equisse jest nowoczesnym i wysokiej klasy analizatorem, mogącym z sukcesem rywalizować z dostępnymi na rynku urządzeniami konkurencji. Na rynku urządzeń tej klasy, ze względu na wysoką technologiczną barierę wejścia, funkcjonuje dziś zaledwie kilku producentów z całego świata. Rozpoczęcie komercjalizacji Equisse, a tym samym przełamanie technologicznej bariery wejścia na rynek analizatorów tej wielkości, otwiera przed Grupą Cormay drogę do znacznego wzrostu skali prowadzonego biznesu – powiedział Płocica, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że komercjalizacja analizatora Equisse będzie przebiegać w trzech etapach. Pierwszy, rozpoczynający się etap, zakłada instalacje urządzeń u tzw. friendly users – zaprzyjaźnionych laboratoriów, które, pozostając w stałym kontakcie ze spółką, będą wykorzystywać analizatory do bieżącej działalności, równocześnie monitorując ich zachowanie w warunkach roboczych. Następnym etapem będzie sprzedaż urządzeń adresowana do starannie wybranych klientów, posiadających doświadczone zespoły serwisowe, pozycję rynkową, referencje rynkowe (tzw. opinion leaders). W trzecim etapie nastąpi sprzedaż otwarta, prowadzona początkowo na rynkach strategicznych dla spółki, sukcesywnie rozszerzana wraz z pozyskiwaniem nowych rejestracji.

Equisse jest systemem zamkniętym, pracującym wyłącznie z odczynnikami wyprodukowanymi przez PZ Cormay. Dzięki temu sprzedaż analizatorów będzie dynamicznie zwiększać rynek na odczynniki produkowane przez Grupę Cormay.

– Model komercjalizacji Equisse zakłada maksymalizację liczby urządzeń uplasowanych w laboratoriach na całym świecie w celu znaczącego wzrostu sprzedaży odczynników Cormay, która będzie głównym źródłem wzrostu dochodów Grupy w kolejnych latach – podkreślił prezes PZ Cormay.

Pod koniec maja bieżącego roku PZ Cormay informował, że zakłada, iż komercjalizacja urządzenia Equisse ma rozpocząć się w trzecim kwartale 2017 r.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Cormay)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, CORMAY i TIM.

 • Zielono w Europie, JSW i Biomed w centrum uwagi

  Nadzieje na szybki powrót wzrostów na Wall Street poprawiają nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również GPW, gdzie gwiazdą poniedziałkowej sesji zostało JSW.

 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się Mercator Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR