PZU ubezpieczy wynajmujących i najemców

Omawiane walory:

Awarie, dewastacje oraz zalegający z czynszem lokatorzy to jedne z najczęściej występujących ryzyk związanych z wynajmem mieszkania. PZU przygotował specjalne ubezpieczenie, które ma zapewnić spokojny sen wynajmującym i najemcom. Polisa gwarantuje wynajmującemu m.in. ochronę czynszu do 9 tys. zł.

ubezpieczenie,pzu,najem,nieruchomości,inwestycje

PZU przygotował specjalne ubezpieczenie, które gwarantuje wynajmującemu m.in. ochronę czynszu do 9 tys. zł.

– Ubezpieczenie przygotowaliśmy w formie gotowych pakietów, które odpowiadają na potrzeby wynajmujących (właścicieli) i najemców (lokatorów). Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na naszym rynku gwarantujemy wynajmującemu ochronę czynszu. Oznacza to, że jeśli najemca nie będzie płacił czynszu, PZU wypłaci ubezpieczonemu równowartość maksymalnie trzech czynszów – do kwoty 9 tys. zł – mówi Damian Ziąber – Rzecznik PZU.

Ubezpieczenie dla wynajmującego chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych (m.in. zalania czy pożaru) oraz od dewastacji. Z drugiej strony wynajmujący w razie nagłej awarii w wynajmowanym mieszkaniu może liczyć m.in. na pomoc specjalisty, np. hydraulika, ślusarza, elektryka (ubezpieczenie assistance). Ponadto może liczyć na pomoc prawnika w sprawach związanych z wynajmem (ochrona prawna). Dodatkowo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) może przydać się wynajmującemu, gdy np. w wyniku awarii instalacji w wynajmowanym mieszkaniu woda zaleje sąsiada oraz zniszczy dywan najemcy. Wówczas odszkodowanie dostanie zarówno sąsiad jak i najemca.

Osobną propozycję PZU przygotowało dla najemców. Ubezpieczenie chroni rzeczy najemcy, które znajdują się w najmowanym mieszkaniu, m.in. od skutków kradzieży z włamaniem, zalania czy ognia. Ponadto ubezpieczenie zawiera pomoc, czyli wsparcie fachowca w razie drobnych awarii w mieszkaniu.

Dzięki temu najemca nie musi czekać na właściciela, tylko sam może zlecić drobne naprawy. Pakiet dla najemcy zawiera ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie ochrony prawnej (prawnik pomoże, gdy np. właściciel mieszkania bez uprzedzenia i wbrew umowie każe najemcy opuścić mieszkanie).

Składki za ubezpieczenie można opłacać co miesiąc. Ubezpieczenie dla właścicieli jest dostępne już od 26 zł miesięcznie a koszt ubezpieczenia dla najemcy (lokatora) rozpoczyna się od 10 złotych na miesiąc.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Efekt Aliora. PZU, banki i WIG20 świecą na czerwono

  Czarny piątek dla akcjonariuszy Alior Banku. Po gwałtownej przecenie notowania banku są najniżej w historii i ciągną w dół cały WIG20. Ten ponownie jest jednym z najsłabszych w Europie.

 • Prezes PZU: Mamy ponad 600 umów w ramach PPK [WIDEO]

  Przekroczyliśmy 600 umów w pracowniczych planach kapitałowych, a to ponad 300 tysięcy zatrudnionych pracowników – mówi ISBnews.TV Paweł Surówka, prezes PZU.

 • Haitong Bank podniósł rekomendację dla akcji PZU

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku w raporcie z 18 września podniosła zalecenie dla PZU do neutralnie ze sprzedaj oraz cenę docelową akcji o 4 proc. do 38 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR