PZU ubezpieczy wynajmujących i najemców

Omawiane walory:

Awarie, dewastacje oraz zalegający z czynszem lokatorzy to jedne z najczęściej występujących ryzyk związanych z wynajmem mieszkania. PZU przygotował specjalne ubezpieczenie, które ma zapewnić spokojny sen wynajmującym i najemcom. Polisa gwarantuje wynajmującemu m.in. ochronę czynszu do 9 tys. zł.

ubezpieczenie,pzu,najem,nieruchomości,inwestycje

PZU przygotował specjalne ubezpieczenie, które gwarantuje wynajmującemu m.in. ochronę czynszu do 9 tys. zł.

– Ubezpieczenie przygotowaliśmy w formie gotowych pakietów, które odpowiadają na potrzeby wynajmujących (właścicieli) i najemców (lokatorów). Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na naszym rynku gwarantujemy wynajmującemu ochronę czynszu. Oznacza to, że jeśli najemca nie będzie płacił czynszu, PZU wypłaci ubezpieczonemu równowartość maksymalnie trzech czynszów – do kwoty 9 tys. zł – mówi Damian Ziąber – Rzecznik PZU.

Ubezpieczenie dla wynajmującego chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych (m.in. zalania czy pożaru) oraz od dewastacji. Z drugiej strony wynajmujący w razie nagłej awarii w wynajmowanym mieszkaniu może liczyć m.in. na pomoc specjalisty, np. hydraulika, ślusarza, elektryka (ubezpieczenie assistance). Ponadto może liczyć na pomoc prawnika w sprawach związanych z wynajmem (ochrona prawna). Dodatkowo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) może przydać się wynajmującemu, gdy np. w wyniku awarii instalacji w wynajmowanym mieszkaniu woda zaleje sąsiada oraz zniszczy dywan najemcy. Wówczas odszkodowanie dostanie zarówno sąsiad jak i najemca.

Osobną propozycję PZU przygotowało dla najemców. Ubezpieczenie chroni rzeczy najemcy, które znajdują się w najmowanym mieszkaniu, m.in. od skutków kradzieży z włamaniem, zalania czy ognia. Ponadto ubezpieczenie zawiera pomoc, czyli wsparcie fachowca w razie drobnych awarii w mieszkaniu.

Dzięki temu najemca nie musi czekać na właściciela, tylko sam może zlecić drobne naprawy. Pakiet dla najemcy zawiera ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie ochrony prawnej (prawnik pomoże, gdy np. właściciel mieszkania bez uprzedzenia i wbrew umowie każe najemcy opuścić mieszkanie).

Składki za ubezpieczenie można opłacać co miesiąc. Ubezpieczenie dla właścicieli jest dostępne już od 26 zł miesięcznie a koszt ubezpieczenia dla najemcy (lokatora) rozpoczyna się od 10 złotych na miesiąc.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Orlen i PZU lokomotywami indeksu WIG20, w tle dane z rynku pracy w USA

  Inwestorzy odstawili na bok wszelkie rozterki związane z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa, dalej żyjąc nadziejami na przyszłe szybkie wyjście z recesji, skupiając się jednocześnie na spółkach technologicznych, dla których pandemia otworzyła wrota do dalszego wzrostu. Nawet dzisiejsze tragiczne dane z amerykańskiego rynku pracy prawdopodobnie nie pozbawią ich dobrych humorów.

 • BM mBanku obniżyło wycenę akcji PZU do 35,93 zł

  Michał Konarski, analityk BM mBanku w raporcie z 28 kwietnia podtrzymał rekomendację kupuj dla PZU z ceną docelową obniżoną z 41,91 zł do 35,93 zł.

 • CD Projekt dystansuje giełdową elitę. Producent gier jest już wart 35 mld zł [TOP10]

  Rekordowo niskie stopy procentowe i brak możliwości płacenia w tym roku dywidendy sprawiają, że banki i PZU spadają w rankingu największych spółek GPW. W górę pną się nowe gwiazdy, czyli CD Projekt i Dino Polska.

 • Analiza techniczna 4 największych spółek na warszawskiej giełdzie

  Początek kwietnia przyniósł spore przetasowania na liście największych pod względem kapitalizacji spółek na warszawskiej giełdzie. Między PKO BP i CD Projektem trwa zacięta walka o fotel lidera, a między Orlenem i PZU o miejsce na podium. StockWatch.pl sprawdził, kto w wielkiej czwórce ma największy potencjał wzrostowy od strony technicznej.

 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR