Quercus TFI i GetBack porozumiały się ws. spłaty obligacji

Omawiane walory: ,

Quercus TFI podpisał z GetBackiem umowę restrukturyzacyjną w zakresie spłat wierzytelności z obligacji o wartości nominalnej 80,5 mln zł, a wraz z należnościami ubocznymi 91,22 mln zł. Akcje giełdowego funduszu rosną dziś o ponad 8 proc.

quercus, getback, obligacje

Quercus TFI podpisał z GetBack umowę spłat z obligacji na łącznie 91,22 mln zł

Zgodnie z umową spłata zobowiązań wynikających z obligacji została ustalona na poziomie pomiędzy 35 a 40 mln zł (uzależnione od wycen wartości zabezpieczeń na dzień uprawomocnienia się przyspieszonego postępowania układowego), co przy uwzględnieniu całkowitej wartości wierzytelności powoduje redukcję zobowiązań dłużnika na poziomie ok. 56-61 proc.

Dodatkowo fundusze zarządzane przez Quercus TFI nie będą podejmować działań prawnych w stosunku do dłużnika, nie przewidziano również kar umownych, a fundusze zarządzane przez Quercus TFI nie otrzymają dodatkowego zabezpieczenia.

GetBack zobowiązał się do wypłacenia w ratach kwoty 15.213.913,12 zł do dnia 31 grudnia 2020 r. oraz 10.118.365,1 zł do dnia 31 grudnia 2021 r. (uzależnione od wycen wartości zabezpieczeń na dzień uprawomocnienia się układu). Pozostała część kwoty zostanie wypłacona w ramach rat układowych zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacyjnym, po uprawomocnieniu się przyśpieszonego postępowania układowego.

Umowa wejdzie w życie po wyrażeniu zgody na jej zawarcie przez Nadzorcę Sądowego.

Quercus TFI i Q1 FIZ posiadają ekspozycję z tytułu ww. obligacji w równych częściach (w proporcji 50/50).

– Inwestorzy powinni mieć na względzie, że wykonanie ww. umowy uzależnione jest od sytuacji finansowej dłużnika, prowadzenia bieżącej działalności (w tym prawomocnego zakończenia przyśpieszonego postępowania układowego) i nie ma gwarancji, że ww. umowa zostanie przez dłużnika wykonana – podkreślono.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ocenie zarządu Quercus TFI, redukcja zobowiązań była najwyższą uzyskaną przez dłużnika jednostkową redukcją zobowiązań wśród wierzycieli zabezpieczonych i powinna ułatwić wypełnienie zobowiązań dłużnika w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback, quercus)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR