Realizacja zysków na GPW, gorąco na Asseco Poland i CD Projekcie

Omawiane walory: , ,

Wtorkowa rekordowa sesja na Wall Street nie wystarczyła, żeby pociągnąć wyżej warszawską giełdę. Pierwsza połowa środowej sesji upłynęła pod znakiem realizacji zysków. Z tego układu wybija się jedynie mWIG40, który wzrosty zawdzięcza przede wszystkim Asseco Poland.

cdprojekt, assecopol, kernel, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: Attrader.pl

Pierwsza połowa środowej sesji na warszawskiej giełdzie upłynęła pod znakiem realizacji zysków. O godzinie 11:47 taniały akcje prawie 48 proc. wszystkich notowanych tu spółek, a czerwonym kolorem świeciły indeksy WIG20 (-0,57 proc.) i WIG (-0,28 proc.), podczas gdy sWIG80 pozostawał blisko wczorajszego zamknięcia (-0,1 proc.), a mWIG40 szedł w górę (+0,54 proc.), ciągnięty przez Asseco Poland. Ta lekka dominacja strony podażowej idealnie wpisywała się w to, co można było obserwować na innych europejskich parkietach, gdzie nastroje również były mieszane, ale z przewagą tracących na wartości indeksów.

Dzisiejszej realizacji zysków w Europie nie powstrzymały więc wczorajsze rekordy indeksu Dow Jones i pierwsze jego zamknięcie powyżej psychologicznej granicy 30000 pkt. To jednak nie przesądza o losach całej sesji. Po prostu wtorkowe rekordy były już wczoraj zdyskontowane. O tym natomiast w jakich nastrojach inwestorzy będą kończyć dzisiejszą sesję, i czy indeksy zamkną dzień poniżej czy powyżej kreski, powinna zdecydować popołudniowa seria raportów makroekonomicznych z USA. Pierwszy raz od dłuższego czasu. Ostatnio bowiem dane były raczej ignorowane, a rynki koncentrowały się na szczepionce przeciwko koronawirusowi, spekulacjach odnośnie przejęcia władzy w Białym Domu, perspektywie szybkiego uchwalenia pakietu wsparcia w USA, czy otwieraniu europejskich gospodarek po lockdownach.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

O godzinie 14:30 zostaną opublikowane zrewidowane dane nt. amerykańskiego PKB w III kwartale br. (prognoza: 33,2 proc. w ujęciu annualizowanym), tygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych (prognoza: 730 tys.), październikowe dane o zamówieniach na dobra trwałe (prognoza: 0,9 proc. M/M). O 16:00 ten katalog publikacji zostanie uzupełniony o październikowe dane o dochodach i wydatkach Amerykanów (prognoza: 0,0 proc. M/M; 0,4 proc. M/M), sprzedaży nowych domów (970 tys.) i listopadowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan (prognoza: 77 pkt.).

Przedpołudniowe cofnięcie się indeksu WIG20 to w głównej mierze wpływ taniejących akcji Allegro (-2,4 proc.), PKO BP (-1,3 proc.), Dino Polska (-2,6 proc.) i CD Projektu (-1,3 proc.), dla których skuteczną przeciwwagą nie są wyraźnie rosnące kursy Lotosu (+3,9 proc.) i PGNiG (+2,2 proc.).

Na dłużej warto zatrzymać się przy CD Projekcie. Nie tylko dlatego, że wczoraj spółka zaprezentowała gameplay Cyberpunka na konsole PlayStation 4 Pro i PlayStation 5, ale z uwagi na publikowane dziś po sesji wyniki finansowe za III kwartał. Owszem na 2 tygodnie przed premierą Cyberpunka może to nie jest aż takie duże wydarzenie, jak w poprzednich kwartałach, ale trudno je przeoczyć. Dotychczasowe doświadczenia każą zakładać, że raport kwartalny CD Projektu może pozytywnie zaskoczyć. Pojawia się więc cień szansy na wyrwanie się kursu z ostatniej konsolidacji wokół 370 zł. To o tyle ważne, że mogłoby zainicjować rajd w górę w oczekiwaniu na premierę Cyberpunka.

Zwyżka indeksu mWIG40 to przede wszystkim zasługa drożejących o 4,55 proc. do 69 zł akcjach Asseco Poland. Stały się one przedmiotem zainteresowania inwestorów po tym, gdy pojawiła się informacja o tym, że po sesji w dniu 26 listopada Asseco zastąpi Play w indeksie WIG20.

Swoje pięć groszy do wzrostu mWIG40 dokłada też, kontynuujący rajd w górę, Kernel. Dziś akcje spółki drożeją o 3,8 proc. do 48,80 zł, zyskując od początku miesiąca 26,7 proc.

Kernel, Asseco Poland, czy wspomniany wcześniej Lotos to nie jedyne spółki, na które warto dziś zwrócić uwagę. Skaner „gorących spółek” na StockWatch.pl wyselekcjonował jeszcze spółki: INC (+3 proc.), CreativeForge Games (+3,2 proc.), Inno-Gene (-9 proc.), Krynica Vitamin (-7,8 proc.), Harper Hygienics (-6,2 proc.), BioMaxima (-6,4 proc.) i JR Holding (-5,6 proc.).

Gorące wzrosty na GPW. Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o assecopol, CDPROJEKT, kernel)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR