Relacja z czatu inwestorskiego z zarządem CUBE.ITG

Omawiane walory:

Gośćmi czwartkowego spotkania z użytkownikami StockWatch.pl byli przedstawiciele zarządu notowanej na NewConnect spółki informatycznej CUBE.ITG. Inwestorów interesowały plany rozwoju, perspektywa przenosin na główny parkiet oraz poziom wyceny akcji.

Spółka CUBE.ITG od wielu lat zajmuje się kompleksową implementacją rozwiązań informatycznych w dużych i średnich przedsiębiorstwach. Dysponuje pięcioma oddziałami oraz trzydziestoma punktami serwisowymi na terenie kraju. Spółka powstała na bazie połączenia trzech spośród czterech spółek Grupy Kapitałowej CUBE.ITG SA. Fuzja przeprowadzona w marcu 2013 roku, uczyniła ją istotnym graczem na polskim rynku IT.

Tematem czwartkowego spotkania on-line z inwestorami było podsumowanie minionego roku oraz plany rozwoju na najbliższe kwartały, w tym przejście na główny parkiet GPW. Na pytania odpowiadali przedstawiciele zarządu – prezes Adam Leda i wiceprezes Paweł Witkiewicz.

Grupa po IV kwartałach 2013 roku zanotowała najlepszy wynik netto w swojej historii. Zarobiła na czysto ponad 4,7 mln zł, czyli o blisko 227 proc. więcej niż rok wcześniej. Duża w tym zasługa ostatniego kwartału i zakończenia wdrażania kilku ważnych projektów. W tym kontekście nie mogło zabraknąć pytań o tegoroczne wyniki.

– Zdecydowanie czujemy efekty ożywienia gospodarczego, czego efektem jest zdecydowanie większa niż w pierwszej połowie 2013 r. liczba zapytań spływających od naszych klientów oraz wzmożone ofertowanie. Nie opublikowaliśmy prognozy finansowej, w związku z czym nie możemy przekazać informacji na temat wyniku jaki osiągniemy w 2014 r. – powiedział Paweł Witkiewicz w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Przebieg całego spotkania on-line z przedstawicielami CUBE.ITG >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

Spółka jest notowana na NewConnect, ale już od prawie roku szykuje się do przejścia na główny parkiet. Prospekt rozpatrywany jest przez Komisję Nadzoru Finansowego. Inwestorów interesowały przyczyny przeciągającego się oczekiwania na zatwierdzenie debiutu.

– Otrzymaliśmy kilka tur pytań dotyczących transakcji połączenia spółek, które stworzyły Grupę Kapitałową CUBE.ITG, przejścia na MSR oraz aktualizacji wyników finansowych po zakończeniu poszczególnych kwartałów. Ze swojej strony udzieliliśmy wszelkich informacji i czekamy na odpowiedź od KNF. Tylko od tego uzależniony jest termin debiutu spółki na głównym rynku GPW. – wyjaśnił wiceprezes spółki.

W drugiej połowie lutego doszło do odbicia na akcjach spółki, ale ma ona za sobą mocną przecenę w 2013 roku. Inwestorzy chcieli poznać stanowisko zarządu w sprawie aktualnej wyceny.

– Kwestia wyceny rynkowej jest jednym z powodów, dla którego przenosimy się na główny rynek GPW. Niska płynność na NewConnect wpływa na naszą kapitalizację. Uważamy, że wraz z poprawą wyników zainteresowanie firmą będzie rosło. Proszę zwrócić uwagę, że w naszym akcjonariacie są poważne instytucje finansowe, które oczekują przejścia na główny rynek. Zgodnie z nowymi regulacjami, OFE nie mogą inwestować na NewConnect. Tym samym wraz ze zmianą rynku notowań stworzymy nowe możliwości dla inwestorów. – wyjaśniał przedstawiciel zarządu.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 1,06 przy średniej dla sektora 3,23. >> Zobacz jak zmieniły się pozostałe wskaźniki CUBE.ITG po wynikach za IV kwartał.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Cubeitg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek

  Wszystkie zawieszone spółki łączą dwie cechy: od dawna są kwalifikowane do listy alertów, a ich zarządy nie robią nic, aby ten stan zmienić.

 • Cube.ITG złożył w sądzie propozycje układowe dot. restrukturyzacji zobowiązań

  Cube.ITG w restrukturyzacji złożył propozycje układowe określające sposób restrukturyzacji zobowiązań spółki. Zarząd spółki złożył również zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego spółki.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Kurs Cube.ITG załamał się po decyzji sądu o otwarciu postępowania sanacyjnego

  Wrocławski sąd otworzył postępowanie sanacyjne dla Cube.ITG oraz spółki zależnej - Data Techno Park. W środę akcje spółki informatycznej tanieją o ponad 15 proc. i ustalają historyczne minimum.

 • Cube.ITG pozyskał z emisji akcji prawie 20 mln zł

  Cube.ITG - dostawca rozwiązań z zakresu IT i data center, w zakończonej emisji akcji serii C pozyskał 19,74 mln zł. Nowi Akcjonariusze objęli ponad 4,93 mln szt. akcji po cenie emisyjnej 4 zł, przy cenie rynkowej z dnia objęcia w wys. 1,76 zł na koniec sesji. 

   


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR