GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek

Wszystkie zawieszone spółki łączą dwie cechy: od dawna są kwalifikowane do listy alertów, a ich zarządy nie robią nic, aby ten stan zmienić.

gpw,giełda,akcje,zawieszenie,obrotu,handlu

GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek.

Przypomnijmy, że giełda na liście alertów umieściła 38 spółek, wszystkie od 1 października będą notowane na tzw. podwójnym fixingu.

Za swoistą recydywę i brak podjęcia odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości giełda ukarała m.in. Wilbo, które na liście alertów pojawi się po raz 10. W ubiegłym tygodniu o dawnym producencie konserw rybnych przypomniała Komisja Nadzoru Finansowego. Urząd nałożył na Wilbo grzywnę 500 tys. zł oraz karę wykluczenia z obrotu na GPW. Jeśli spółka się nie odwoła od decyzji, jej akcje jeszcze przed końcem kary zostaną wykluczone z obrotu.

Wśród zawieszonych spółek są też trzej rekordziści. Akcje Clean&Carbon Energy, Ideonu i Budopolu Wrocław na liście alertów znajdą się po raz 23. z rzędu. Dwa oczka mniej uzbierało Ampli (21).

Kolejne dwie spółki – Calatrava Capital i Magna Polonia – zakwalifikowały się na listę 10. raz z rzędu. Lark.pl i Indygotech Minerals po raz 9, a Cube.ITG i Redwood Holding po raz 7. Ostatnie trzy spółki – SCO-PAK, Hubstyle i Czerwona Torebka maja na swoim koncie po 6 kwalifikacji do listy alertów.

Obrót akcjami spółek został zawieszony od 1 października do 31 grudnia (włącznie). W przypadku Wilbo, Redwood Holding, Lark.pl, Indygotech Minerals, Cube.ITG, Calatrava Capital i Budopolu Wrocław GPW zastrzegła sobie możliwość przedłużenia tego okresu w formie zawieszenia na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 06magna, ampli, budopol, calatrava, ccenergy, Cubeitg, cztorebka, HUBSTYLE, ideon, indygo, Lark, REDWOOD, SCOPAK, wilbo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR