GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek

Wszystkie zawieszone spółki łączą dwie cechy: od dawna są kwalifikowane do listy alertów, a ich zarządy nie robią nic, aby ten stan zmienić.

gpw,giełda,akcje,zawieszenie,obrotu,handlu

GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek.

Przypomnijmy, że giełda na liście alertów umieściła 38 spółek, wszystkie od 1 października będą notowane na tzw. podwójnym fixingu.

Za swoistą recydywę i brak podjęcia odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości giełda ukarała m.in. Wilbo, które na liście alertów pojawi się po raz 10. W ubiegłym tygodniu o dawnym producencie konserw rybnych przypomniała Komisja Nadzoru Finansowego. Urząd nałożył na Wilbo grzywnę 500 tys. zł oraz karę wykluczenia z obrotu na GPW. Jeśli spółka się nie odwoła od decyzji, jej akcje jeszcze przed końcem kary zostaną wykluczone z obrotu.

Wśród zawieszonych spółek są też trzej rekordziści. Akcje Clean&Carbon Energy, Ideonu i Budopolu Wrocław na liście alertów znajdą się po raz 23. z rzędu. Dwa oczka mniej uzbierało Ampli (21).

Kolejne dwie spółki – Calatrava Capital i Magna Polonia – zakwalifikowały się na listę 10. raz z rzędu. Lark.pl i Indygotech Minerals po raz 9, a Cube.ITG i Redwood Holding po raz 7. Ostatnie trzy spółki – SCO-PAK, Hubstyle i Czerwona Torebka maja na swoim koncie po 6 kwalifikacji do listy alertów.

Obrót akcjami spółek został zawieszony od 1 października do 31 grudnia (włącznie). W przypadku Wilbo, Redwood Holding, Lark.pl, Indygotech Minerals, Cube.ITG, Calatrava Capital i Budopolu Wrocław GPW zastrzegła sobie możliwość przedłużenia tego okresu w formie zawieszenia na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 06magna, ampli, budopol, calatrava, ccenergy, Cubeitg, cztorebka, HUBSTYLE, ideon, indygo, Lark, REDWOOD, SCOPAK, wilbo)

 • HubStyle zmienił nazwę na 3R Games, skoncentruje się na grach VR

  Sąd zarejestrował połączenie i zmianę nazwy HUBSTYLE na 3R Games. Tym samym na warszawskiej giełdzie pojawiła się nowa spółka gamingowa z Grupy PlayWay. Spółka łączy kompetencje studia deweloperskiego z ponad 10-letnim doświadczeniem w produkcjach VR/AR oraz produkcję i kompetencje wydawnicze Grupy PlayWay.

 • Powrót Trumpa ucieszył giełdy, w Warszawie drożeją banki

  Powrót Trumpa do Białego Domu ucieszył światowe giełdy. Przedwcześnie, bo ryzyko związane z pandemią koronawirusa nie znikło. Dziś jednak mało kto się tym przejmuje. Dotyczy to też GPW, gdzie dominuje zielony kolor, a sektor bankowy ciągnie indeksy w górę.

 • KNF ukarała GetBack, Grzegorza Białoruskiego i Dariusza Janusa

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack karę w wysokości w wysokości 500 tys. zł. Ukarani zostali także prezes zarządu WILBO Grzegorz Białoruski (300 tys. zł) oraz Dariusz Janus (30 tys. zł).

 • Spółka widmo zniknie z GPW

  Tym razem miotła Komisji Nadzoru Finansowego dosięgła spółkę, która od 2017 r. tylko udaje, że jest emitentem giełdowym.

 • GPW zawiesiła obrót akcjami 12 spółek

  Tym razem giełda zawiesiła obrót akcjami 12 spółek. Powodem jest ponowne wpisanie ich na listę alertów i brak działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR