20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.


Na starcie tygodnia w centrum uwagi znajdzie się raport finansowy Asseco Poland. Gigant z branży informatycznej zaliczany do prestiżowego indeksu WIG20 ostatnio nie ma dobrej passy. W ubiegłym tygodniu spółka przegrała z Comarchem wyścig o warty blisko ćwierć miliarda złotych kontrakt na obsługę i utrzymanie systemu informatycznego ZUS, co stało się impulsem do spadku notowań do poziomu najniższego od stycznia 2015 r. W poniedziałek wynikami podzieli się także PGS Software. Tu sytuacja na wykresie akcji wygląda znacznie lepiej. W listopadzie notowania spółki już trzeci raz w tym roku testują tegoroczne – i jednocześnie historyczne – szczyty cenowe.

Na starcie tygodnia warto też zwrócić uwagę na wyniki Inter Cars, Mirbudu, PBKM i Wieltonu. Według statystyk serwisu ATTrader.pl, kursy akcji całej czwórki w interwale dziennym nie mają określonego trendu. Rezultaty znacząco odbiegające w górę lub w dół mogą zmienić tę sytuację i stać się impulsem do wyznaczenia nowego kierunku.

We wtorek uwaga rynku skupi się na LPP. Inwestorzy będą przede wszystkim sprawdzać, czy wyniki znacząco nie różnią się od wstępnych, opublikowanych jeszcze na początku miesiąca. Warto przypomnieć, że grupa LPP oszacowała, że w III kwartale zarobiła 85 mln zł netto, co jest wynikiem o ponad 10 proc. lepszym od prognoz analityków.

Gorącym tematem będą też raporty reprezentantów branży deweloperskiej i budowlanej: Atalu i Torpolu. Notowania pierwszej spółki od ponad roku śrubują rekordy, dzięki hossie na rynku mieszkaniowym. Mocne rezultaty kwartalne będą przepustką do kontynuacji trendu wzrostowego. Na przeciwnym biegunie jest spółka działająca na rynku infrastruktury kolejowej. W trzy miesiące akcje Torpolu potaniały o ponad 40 proc., co m.in. jest pokłosiem pogarszających się fundamentów. W całym I półroczu grupa zanotowała negatywne r/r tendencje na niemal wszystkich poziomach rachunku zysków i strat.

Środa będzie ucztą dla fanów spółek produkujących gry wideo. Raportem podzielą się CD Projekt oraz CI Games. Warto przypomnieć, że branżowy gigant o jeden dzień przyspieszył publikację sprawozdania za III kwartał (pierwotnie spółka planowała publikację na 23 listopada). Obok wyników sprzedażowych Wiedźmina oraz Gwinta, tym co inwestorów będzie interesować najmocniej będą oczywiście wszelkie informacje dot. postępów w produkcji gry Cyberpunk 2077. Przypomnijmy, że niedawno do sieci trafił filmik YouTubera, YongYea, który dotarł do dwóch byłych programistów CD Projekt RED. Według jego relacji, Cyberpunk 2077 ze względu na opóźnienia przy produkcji nie zadebiutuje w ani w 2019, ani 2020 roku. Zarząd zapowiedział, że nie będzie komentował tych doniesień, ale jest niemal pewne, że ten temat pojawi się w pytaniach inwestorów podczas konferencji prasowej.

W środę wynikami podzieli się także Medicalgorithmics, czyli producent urządzeń i oprogramowania PocketECG służących do analizy pracy serca. Raport będzie testem dla kursu akcji, który na przestrzeni trzech miesięcy spadł o ponad 30 proc.

W czwartek 23 listopada w USA przypada Święto Dziękczynienia i dzień wolny od handlu na Wall Street. Dla inwestorów z GPW będzie to dzień z wynikami mniejszych spółek gamedev’owych: Vivid Games i Artifex Mundi, oraz raportów Enei i Bogdanki. Spółka energetyczna już uchyliła rąbka tajemnicy publikując wstępne wyniki. Zgodnie z szacunkami, Enea miała 2,8 mld zł przychodów. Wynik ten jest lepszy od zeszłorocznego, ale słabszy od konsensusu PAP. Znacznie słabiej zapowiadają się zyski. Według szacunków, EBITDA i zysk netto wyniosły odpowiednio 589 mln zł i 214 mln zł i były niższe niż przed rokiem i od konsensusu.

Spore emocje będą towarzyszyć publikacjom Qumak i CUBE.ITG. Obie spółki informatyczne w tym roku są w silnym trendzie spadkowym. W ubiegłym miesiącu notowania CUBE.ITG załamały się po decyzji wrocławskiego sądu o otworzeniu postępowania sanacyjnego dla spółki.

Aktualizacja. W poniedziałek CUBE.ITG przełożył termin publikacji wyników

– Zgodnie z treścią raportu bieżącego nr 4/2017 z dnia 10 stycznia 2017 r. pierwotny termin publikacji ww. raportu okresowego określony był na dzień 23 listopada 2017 r. Spółka informuje, iż powyższy raport zostanie opublikowany w dniu 29 listopada 2017 r. – czytamy w najnowszym raporcie.

Piątek to z kolei Black Friday, czyli początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Tego dnia na rynek trafi tylko garstka raportów, wśród których warto odnotować sprawozdania spółek z branży stalowej: Drozapolu-Profil i Stalprofilu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Artifex, assecopol, Atal, bogdanka, CDPROJEKT, CIgames, Cubeitg, DROZAPOL, Enea, INTERCARS, lpp, medicalg, Mirbud, PBKM, pgssoft, qumak, Stalprofi, Torpol, vivid, wielton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR