Kurs Cube.ITG załamał się po decyzji sądu o otwarciu postępowania sanacyjnego

Omawiane walory:

Wrocławski sąd otworzył postępowanie sanacyjne dla Cube.ITG oraz spółki zależnej - Data Techno Park. W środę akcje spółki informatycznej tanieją o ponad 15 proc. i ustalają historyczne minimum.

Sąd wyznaczył dla Cube.ITG sędziego-komisarza w osobie SSR Jarosława Mądrego oraz zarządcę w postępowaniu sanacyjnym w osobie Mikołaja Świtalskiego. Dotychczasowe władze spółki zachowały prawo do kierowania firmą, ale tylko w zakresie nieprzekraczającym tzw. zwykłego zarządu.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, Wydział VIII Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki zależnej Cube.ITG – Data Techno Park sp. z o. o. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Cube.ITG

– Sąd postanowił:
– wyznaczyć sędziego – komisarza w osobie SSR Aleksandry Ucińskiej oraz zarządcę w postępowaniu sanacyjnym w osobie Anny Łukaszun,
– zezwolić spółce na wykonywanie zarządu nad całością przedsiębiorstwa w zakresie nieprzekraczającym zwykłego zarządu,
– wskazać, że podstawę jurysdykcji (wyłącznej) sądów polskich stanowi art. 342 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego, określając charakter postępowania jako główny w rozumieniu art. 3 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2015/848 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie postępowania upadłościowego – czytamy w komunikacie.

W ramach postępowania restrukturyzacyjnego Data Techno Park złożył wstępny plan restrukturyzacyjny, w którym m. im. założył ograniczenie kosztów części administracyjnej firmy, intensyfikacje działań komercjalizacji usług Data Center, negocjacje umów handlowych oraz umów dotyczących zobowiązań finansowych.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że informacja o uchwale zarządu w sprawie przygotowania i złożenia wniosku sanacyjnego do sądu została utajniona, a pochodzi z 4 października. Tymczasem dzień i dwa dni wcześniej akcje spółki sprzedawał Marek Girek, prezes Cube.ITG.

– Na dzień sporządzenia poprzedniego zawiadomienia posiadałem bezpośrednio 1.616.336 akcji spółki, które stanowiły 16,25 proc. jej kapitału zakładowego (…). Po dokonaniu transakcji pakietowej zbycia 480.00 akcji spółki w dniu 2 października 2017 roku posiadałem bezpośrednio 1.136.336 akcji emitenta, które stanowiły 11,43 proc. jej kapitału zakładowego (…). Następnie po dokonaniu transakcji pakietowej zbycia 250.00 akcji spółki w dniu 3 października 2017 roku posiadałem bezpośrednio 886.336 akcji emitenta, które stanowiły 8,91 proc. kapitału zakładowego i dawały 886.336 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiących 8,91 proc. ogólnej liczby głosów emitenta. – poinformował Marek Girek, prezes zarządu Cube.ITG. >> Komunikat znajdziesz tutaj

Warto dodać, że 4 października nastąpiła rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym podwyższenia kapitału zakładowego Cube.ITG w wyniku emisji akcji serii C. Pakiet 1,25 mln nowych walorów, czyli 14,36 proc. kapitału zakładowego, objął prezes. W efekcie po transakcjach prezes – w porozumieniu z Aleksandrą Dyrszką-Girekze i spółką Mizarus, w której Marek Girek posiada 90 proc. udziałów – pozostaje głównym akcjonariuszem Cube.ITG i kontroluje 31,02 proc. kapitału zakładowego spółki.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Cubeitg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW zawiesiła do końca roku obrót akcjami 14 spółek

  Wszystkie zawieszone spółki łączą dwie cechy: od dawna są kwalifikowane do listy alertów, a ich zarządy nie robią nic, aby ten stan zmienić.

 • Cube.ITG złożył w sądzie propozycje układowe dot. restrukturyzacji zobowiązań

  Cube.ITG w restrukturyzacji złożył propozycje układowe określające sposób restrukturyzacji zobowiązań spółki. Zarząd spółki złożył również zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego spółki.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Cube.ITG pozyskał z emisji akcji prawie 20 mln zł

  Cube.ITG - dostawca rozwiązań z zakresu IT i data center, w zakończonej emisji akcji serii C pozyskał 19,74 mln zł. Nowi Akcjonariusze objęli ponad 4,93 mln szt. akcji po cenie emisyjnej 4 zł, przy cenie rynkowej z dnia objęcia w wys. 1,76 zł na koniec sesji. 

   

 • RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR